Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.17

Väst giv
N-S i zon
D54
D63
E105
10974
Kkn10763
85
872
D6

E10742
kn963
EK83
E982
Kkn9
KD4
kn52

Optimalt kontrakt: 1NT N= 90
 NT
N64657
S64657
Ö67776
V67776
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Willy Landgren - Bibi Jönsson Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 2 Ö-2 K 100 30.0/2.0
Hanna Lewandowski - Niusia Lichtman Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 2D Ö-1 K 100 30.0/2.0
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Gunlis Åberg - Els-Mari Borgenhard 2 V-2 E 100 30.0/2.0
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Yngve Jarl - Birgitta Forsström 1NT N= 4 90 26.0/6.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 Ö-1 4 50 17.0/15.0
Susanne Levin - Ulf Pernvi Sonja Lindblom - Britta-Lena Rundcrantz 3 Ö-1 K 50 17.0/15.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 2 V-1 4 50 17.0/15.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Erwin Wilhelm - Tommy Lööf 2 V-1 E 50 17.0/15.0
Karen Nielsen - Berit Linse Hans Ryning - Gösta Wiik 2 V-1 K 50 17.0/15.0
Gunilla Wallin - Christian Söderlund Karin Sjögren - Katarina Barnekow 2 V-1 10 50 17.0/15.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Lisa Krautmeyer - Göran Krautmeyer 3 Ö-1 K 50 17.0/15.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 2 V-1 10 50 17.0/15.0
Ester Schneider - Ulla Öberg Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 V= 4 -110 8.0/24.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 Ö+1 9 -140 4.0/28.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 2 Ö+1 E -140 4.0/28.0
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2 Ö+1 2 -140 4.0/28.0
Klas Bellander - Jan Clementsson Lisbeth Nermar - Birgitta Nilsson 2D V= 4 -470 0.0/32.0
Elsa Olsson - Birgit Hartman     - -/14.3