Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2014-11-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2014-11-28

Bricka 9

BK S:t Erik, Sverige 2014.11.28

Nord giv
Ö-V i zon
K763
D732
kn7
E96
E109
64
E9642
kn104
kn
kn85
KD1085
KD32
D8542
EK109
3
875

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Eva Holm - Anita Helgstedt Agneta Erikson - Agneta Fhurong 4 S= E 420 77/1
Bo Tynderfeldt - Birgitta Schayah Per Thorstensson - Mimmi Thorstensson 4 S= 4 420 77/1
Marianne Juhlin - Ingun Boström Berit Helge - Brita Matérn 3 S= 2 140 72/6
Anders Bodecker - Solveig Lewander Gunvor Westerberg - Lars Lewander 3 S= 2 140 72/6
Elisabeth Lalin - Eva Mellstedt Louise Dinkelspiel - Ulf Dinkelspiel 2 S+1 2 140 72/6
Lennart Larsson - Lennart Holmqvist Margareta Levin - Eva Hök 3 Ö-1 E 100 65/13
Ulla Bohlin - Rune Bohlin Göran Ledberg - Svenn Krogstadholm 5 Ö-1 E 100 65/13
Nils Ahlén - Ann Jansson Gunnar Ericsson - Laijla Molén 5 Ö-1 E 100 65/13
Birgitta von Homeyer - Rolf Häggström Åsa Venström - Jan Christersson 5 Ö-1 E 100 65/13
Margareta Schwartz - Pia Rydbeck Tor Montalvo - Ralf Treffner Pass   60/18
Per-Owe Jalde - Doris Bernmark Agneta Söderlund - Birgitta Alenius 3 S-1 E -50 53/25
Ingrid Espmark - Margareta Rydén Marianne Larsson - Gunnar Andersson 4 S-1 E -50 53/25
Risbecker Ann - Catharina Almström Staffan Troell - Clary Sundblad 3 S-1 E -50 53/25
Bengt Orre - Anders Tönne Lena Sidebo - Margaretha Elfström 3 S-1 Kn -50 53/25
Sylvia Herrlin - Bertil Torbrand Barbro Gustafsson - Carin Lettermark 3 S-1 E -50 53/25
Ingegerd Hirn - Carl Dufke Kerstin Feinberg - Agneta Neuman 3 N-1 Kn -50 53/25
Marianne Karta - Jan Morén Kerstin Ström - Marianne Näslund 4 S-2 E -100 44/34
Karl Lindberg - Marianne Lindberg Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing 4 S-2 E -100 44/34
Anne-Outram Mott - Malin Philipson Sigvard Carlefred - Birgitta Elding 4 S-2 6 -100 44/34
Lena Treffner - Birgitta Norrgren Birgitta Wallin - Leif Wallin 3 Ö+1 E -130 22/56
Brita Carlefred - Ylva Hag Ulla Winblad - Katy Lilljeforss 3 Ö+1 E -130 22/56
Ann-Cathrin Svensson - Ulla Dickman Karen Carlberg - Margit Belenius 2 Ö+2 E -130 22/56
Gunnar Bernhardtz - Per Molin Olle Billström - Claes Hultkrantz 3 Ö+1 E -130 22/56
Olle Fahlén - Lena Fahlén Gunilla Hartzell - Åsa Ljungman 3 V+1 E -130 22/56
Viviann Rosenlund - Evy Andersson Ulla Wennborg - Kristina Dannewitz 2 Ö+2 E -130 22/56
Gunilla Olofsson - Anita Koch Sune Strömbäck - Anders Rosén 2 Ö+2 E -130 22/56
Traude Rothdeutsch - Kerstin Hasselrot Gunilla Seth - Johan Seth 2 Ö+2 E -130 22/56
Eva Kulling - Marianne Lins Ulla Linde - Annette Sydfors 3 Ö+1 E -130 22/56
Sven-Erik Rehnman - Hans Bennermark Britt Björklund - Kerstin Avenberg 2 Ö+2 E -130 22/56
Gertrud Rosenlund - Ulf Berggren Åsel Floderus - Christine Hargevik 3 Ö+1 E -130 22/56
Ann Katrin Ollers - Lennart Lundin Kerstin Klintberg - Christina Bäckström 2 Ö+2 E -130 22/56
Ingrid Laurell - Rolf Thorsell Anita Hammarstedt - Pierre Grahn 3 Ö+1 E -130 22/56
Bengt Kulling - Margot Kulling Jan Nelson - Christina Winblad 2 Ö+2 E -130 22/56
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Outi Leijon - Mona Eriksson 3 Ö+1 E -130 22/56
Olle Magnuson - Milly Holmgren Marianne Almén - Camilla Nitschmann 3 Ö+1 E -130 22/56
Sidney Hage - Barbara Lane Klas Änggård - Dag Ehrenpreis 4 Ö= E -130 22/56
Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom Göran Walander - Arne Keller 2 Ö+2 E -130 22/56
Ulrika Bohman - Margareta Bielenstein Per Giléus - Inger Giléus 2 Ö+2 E -130 22/56
Louise Edlind Friberg - Sten Friberg Lars Nitell - Gösta Cannerheim 3 Ö+2 K -150 1/77
Christina Söderberg - Per Söderberg Per Christoffersson - Ingrid Lindberg 4 S-3 K -150 1/77