Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2014-11-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2014-11-28

Bricka 6

BK S:t Erik, Sverige 2014.11.28

Öst giv
Ö-V i zon
K53
E92
K98
D953
Ekn72
D5
E102
Ekn86
D10
108643
kn743
K10
9864
Kkn7
D65
742

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Treffner - Birgitta Norrgren Ann-Cathrin Svensson - Ulla Dickman 2NT V-2 9 200 74/4
Marianne Larsson - Gunnar Andersson Lars Nitell - Gösta Cannerheim 3 V-2 E 200 74/4
Marianne Karta - Jan Morén Sven-Erik Rehnman - Hans Bennermark 2 V-2 3 200 74/4
Kerstin Feinberg - Agneta Neuman Elisabeth Lalin - Eva Mellstedt 4 V-2 3 200 74/4
Gertrud Rosenlund - Ulf Berggren Anders Bodecker - Solveig Lewander 3NT V-2 3 200 74/4
Ulrika Bohman - Margareta Bielenstein Christina Söderberg - Per Söderberg 2 S= 5 110 68/10
Gunnar Bernhardtz - Per Molin Brita Carlefred - Ylva Hag 2 V-1 5 100 57/21
Gunilla Olofsson - Anita Koch Ingrid Espmark - Margareta Rydén 3NT V-1 5 100 57/21
Louise Edlind Friberg - Sten Friberg Sune Strömbäck - Anders Rosén 2 Ö-1 9 100 57/21
Staffan Troell - Clary Sundblad Traude Rothdeutsch - Kerstin Hasselrot 3NT V-1 5 100 57/21
Gunvor Westerberg - Lars Lewander Per Thorstensson - Mimmi Thorstensson 2 V-1 5 100 57/21
Louise Dinkelspiel - Ulf Dinkelspiel Ingegerd Hirn - Carl Dufke 2 V-1 3 100 57/21
Birgitta von Homeyer - Rolf Häggström Ingrid Laurell - Rolf Thorsell 2 V-1 3 100 57/21
Marianne Almén - Camilla Nitschmann Karl Lindberg - Marianne Lindberg 2 V-1 4 100 57/21
Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing Olle Magnuson - Milly Holmgren 2 V-1 2 100 57/21
Klas Änggård - Dag Ehrenpreis Göran Walander - Arne Keller 2 V-1 5 100 57/21
Per-Owe Jalde - Doris Bernmark Olle Billström - Claes Hultkrantz 2 N-2 D -100 45/33
Gunnar Ericsson - Laijla Molén Agneta Erikson - Agneta Fhurong 2 S-2 2 -100 45/33
Karen Carlberg - Margit Belenius Birgitta Wallin - Leif Wallin 2 V= 3 -110 33/45
Olle Fahlén - Lena Fahlén Viviann Rosenlund - Evy Andersson 2 V= 6 -110 33/45
Ulla Wennborg - Kristina Dannewitz Gunilla Hartzell - Åsa Ljungman 2 V= 5 -110 33/45
Gunilla Seth - Johan Seth Risbecker Ann - Catharina Almström 2 V= 9 -110 33/45
Britt Björklund - Kerstin Avenberg Kerstin Ström - Marianne Näslund 2 V= 5 -110 33/45
Bengt Orre - Anders Tönne Eva Kulling - Marianne Lins 2 V= 5 -110 33/45
Bo Tynderfeldt - Birgitta Schayah Åsel Floderus - Christine Hargevik 2 V= 5 -110 33/45
Kerstin Klintberg - Christina Bäckström Outi Leijon - Mona Eriksson 2 V= 3 -110 33/45
Bengt Kulling - Margot Kulling Ann Katrin Ollers - Lennart Lundin 2 V= 2 -110 33/45
Per Christoffersson - Ingrid Lindberg Per Giléus - Inger Giléus 2 V= 5 -110 33/45
Ulla Linde - Annette Sydfors Berit Helge - Brita Matérn 1NT V+1 3 -120 18/60
Barbro Gustafsson - Carin Lettermark Ulla Bohlin - Rune Bohlin 1NT V+1 3 -120 18/60
Göran Ledberg - Svenn Krogstadholm Sylvia Herrlin - Bertil Torbrand 1NT V+1 3 -120 18/60
Eva Holm - Anita Helgstedt Nils Ahlén - Ann Jansson 1NT Ö+1 7 -120 18/60
Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom Sigvard Carlefred - Birgitta Elding 1NT V+1 5 -120 18/60
Ulla Winblad - Katy Lilljeforss Agneta Söderlund - Birgitta Alenius 2 V+1 5 -140 8/70
Tor Montalvo - Ralf Treffner Lennart Larsson - Lennart Holmqvist 2 V+1 3 -140 8/70
Margareta Levin - Eva Hök Margareta Schwartz - Pia Rydbeck 2 V+1 3 -140 8/70
Marianne Juhlin - Ingun Boström Lena Sidebo - Margaretha Elfström 2 V+1 3 -140 8/70
Anne-Outram Mott - Malin Philipson Sidney Hage - Barbara Lane 2 V+1 5 -140 8/70
Anita Hammarstedt - Pierre Grahn Åsa Venström - Jan Christersson 2NT V+1 2 -150 2/76
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Jan Nelson - Christina Winblad 2NT V+2 3 -180 0/78