Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2014-11-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2014-11-28

Bricka 4

BK S:t Erik, Sverige 2014.11.28

Väst giv
alla i zon
KD1073
10
1072
E852
852
kn96543
Ekn54
Ekn964
E2
K98
K104

KD87
D63
Dkn9763

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anita Hammarstedt - Pierre Grahn Åsa Venström - Jan Christersson 3NT Ö-4 9 400 78/0
Lena Treffner - Birgitta Norrgren Ann-Cathrin Svensson - Ulla Dickman 4 Ö-3 D 300 75/3
Kerstin Feinberg - Agneta Neuman Elisabeth Lalin - Eva Mellstedt 4 Ö-3 D 300 75/3
Margareta Levin - Eva Hök Margareta Schwartz - Pia Rydbeck 4 V-2 2 200 68/10
Olle Fahlén - Lena Fahlén Viviann Rosenlund - Evy Andersson 3NT Ö-2 3 200 68/10
Louise Edlind Friberg - Sten Friberg Sune Strömbäck - Anders Rosén 3NT Ö-2 D 200 68/10
Birgitta von Homeyer - Rolf Häggström Ingrid Laurell - Rolf Thorsell 3 V-2 2 200 68/10
Bengt Kulling - Margot Kulling Ann Katrin Ollers - Lennart Lundin 3 Ö-2 6 200 68/10
Gunilla Seth - Johan Seth Risbecker Ann - Catharina Almström 4 V-1 E 100 57/21
Bengt Orre - Anders Tönne Eva Kulling - Marianne Lins 3 V-1 E 100 57/21
Eva Holm - Anita Helgstedt Nils Ahlén - Ann Jansson 3NT Ö-1 3 100 57/21
Louise Dinkelspiel - Ulf Dinkelspiel Ingegerd Hirn - Carl Dufke 4 V-1 E 100 57/21
Klas Änggård - Dag Ehrenpreis Göran Walander - Arne Keller 3NT Ö-1 Kn 100 57/21
Ulrika Bohman - Margareta Bielenstein Christina Söderberg - Per Söderberg 3 Ö-1 7 100 57/21
Ulla Linde - Annette Sydfors Berit Helge - Brita Matérn 2 S= 8 90 49/29
Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing Olle Magnuson - Milly Holmgren 2 S= 8 90 49/29
Gunilla Olofsson - Anita Koch Ingrid Espmark - Margareta Rydén 4 S-1 8 -100 45/33
Staffan Troell - Clary Sundblad Traude Rothdeutsch - Kerstin Hasselrot 4 S-1 2 -100 45/33
Gunnar Bernhardtz - Per Molin Brita Carlefred - Ylva Hag 2 Ö= D -110 41/37
Per Christoffersson - Ingrid Lindberg Per Giléus - Inger Giléus 2 Ö= D -110 41/37
Karen Carlberg - Margit Belenius Birgitta Wallin - Leif Wallin 3 V= K -140 33/45
Ulla Wennborg - Kristina Dannewitz Gunilla Hartzell - Åsa Ljungman 3 V= K -140 33/45
Barbro Gustafsson - Carin Lettermark Ulla Bohlin - Rune Bohlin 3 Ö= D -140 33/45
Göran Ledberg - Svenn Krogstadholm Sylvia Herrlin - Bertil Torbrand 2 Ö+1 K -140 33/45
Gertrud Rosenlund - Ulf Berggren Anders Bodecker - Solveig Lewander 3 Ö= K -140 33/45
Kerstin Klintberg - Christina Bäckström Outi Leijon - Mona Eriksson 3 Ö= 3 -140 33/45
Marianne Juhlin - Ingun Boström Lena Sidebo - Margaretha Elfström 3 Ö+1 D -170 25/53
Anne-Outram Mott - Malin Philipson Sidney Hage - Barbara Lane 3 Ö+1 D -170 25/53
Marianne Larsson - Gunnar Andersson Lars Nitell - Gösta Cannerheim 2 Ö+3 3 -200 21/57
Marianne Almén - Camilla Nitschmann Karl Lindberg - Marianne Lindberg 3 Ö+2 K -200 21/57
Ulla Winblad - Katy Lilljeforss Agneta Söderlund - Birgitta Alenius 2 N-3 8 -300 17/61
Per-Owe Jalde - Doris Bernmark Olle Billström - Claes Hultkrantz 4 S-3 2 -300 17/61
Gunnar Ericsson - Laijla Molén Agneta Erikson - Agneta Fhurong 2 N-5 E -500 14/64
Tor Montalvo - Ralf Treffner Lennart Larsson - Lennart Holmqvist 4 Ö= 7 -620 10/68
Marianne Karta - Jan Morén Sven-Erik Rehnman - Hans Bennermark 4 V= E -620 10/68
Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom Sigvard Carlefred - Birgitta Elding 4 Ö= 3 -620 10/68
Bo Tynderfeldt - Birgitta Schayah Åsel Floderus - Christine Hargevik 4D Ö= D -790 6/72
Britt Björklund - Kerstin Avenberg Kerstin Ström - Marianne Näslund 5D N-3 E -800 3/75
Gunvor Westerberg - Lars Lewander Per Thorstensson - Mimmi Thorstensson 5D S-3 E -800 3/75
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Jan Nelson - Christina Winblad 2D N-4 2 -1100 0/78