Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2014-11-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2014-11-28

Bricka 3

BK S:t Erik, Sverige 2014.11.28

Syd giv
Ö-V i zon
D7
Dkn84
kn93
10853
92
109
876
EKkn972
Kkn104
652
K10542
6
E8653
EK73
ED
D4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ann-Cathrin Svensson - Ulla Dickman Brita Carlefred - Ylva Hag 4 S= E 420 71/7
Gunilla Hartzell - Åsa Ljungman Lars Nitell - Gösta Cannerheim 4 N= 6 420 71/7
Bengt Orre - Anders Tönne Ulla Bohlin - Rune Bohlin 4 S= E 420 71/7
Sylvia Herrlin - Bertil Torbrand Marianne Juhlin - Ingun Boström 4 S= E 420 71/7
Åsel Floderus - Christine Hargevik Louise Dinkelspiel - Ulf Dinkelspiel 4 S= E 420 71/7
Ingegerd Hirn - Carl Dufke Bo Tynderfeldt - Birgitta Schayah 4 S= 6 420 71/7
Åsa Venström - Jan Christersson Outi Leijon - Mona Eriksson 4 N= 6 420 71/7
Anne-Outram Mott - Malin Philipson Göran Walander - Arne Keller 4 S= E 420 71/7
Kerstin Klintberg - Christina Bäckström Anita Hammarstedt - Pierre Grahn 3NT N= 2 400 62/16
Barbro Gustafsson - Carin Lettermark Marianne Karta - Jan Morén 2NT Ö-3 E 300 60/18
Ulla Winblad - Katy Lilljeforss Karen Carlberg - Margit Belenius 3 V-2 7 200 55/23
Tor Montalvo - Ralf Treffner Lena Treffner - Birgitta Norrgren 2 S+3 E 200 55/23
Margareta Schwartz - Pia Rydbeck Per-Owe Jalde - Doris Bernmark 4 Ö-2 E 200 55/23
Viviann Rosenlund - Evy Andersson Ingrid Espmark - Margareta Rydén 2 Ö-2 E 200 55/23
Gunnar Bernhardtz - Per Molin Lennart Larsson - Lennart Holmqvist 3 S+1 E 170 47/31
Lena Sidebo - Margaretha Elfström Göran Ledberg - Svenn Krogstadholm 2 S+2 E 170 47/31
Agneta Erikson - Agneta Fhurong Per Thorstensson - Mimmi Thorstensson 2 S+2 E 170 47/31
Sigvard Carlefred - Birgitta Elding Christina Söderberg - Per Söderberg 2 S+2 E 170 47/31
Ulla Linde - Annette Sydfors Britt Björklund - Kerstin Avenberg 2 S+1 E 140 38/40
Nils Ahlén - Ann Jansson Anders Bodecker - Solveig Lewander 2 S+1 E 140 38/40
Gertrud Rosenlund - Ulf Berggren Elisabeth Lalin - Eva Mellstedt 3 S= E 140 38/40
Bengt Kulling - Margot Kulling Karl Lindberg - Marianne Lindberg 2 S+1 E 140 38/40
Per Giléus - Inger Giléus Klas Änggård - Dag Ehrenpreis 3 S= E 140 38/40
Sune Strömbäck - Anders Rosén Staffan Troell - Clary Sundblad 2NT N= 2 120 32/46
Birgitta Wallin - Leif Wallin Agneta Söderlund - Birgitta Alenius 1 S+1 E 110 24/54
Marianne Larsson - Gunnar Andersson Ulla Wennborg - Kristina Dannewitz 2 S= E 110 24/54
Traude Rothdeutsch - Kerstin Hasselrot Louise Edlind Friberg - Sten Friberg 1 S+1 E 110 24/54
Kerstin Ström - Marianne Näslund Berit Helge - Brita Matérn 2 S= E 110 24/54
Jan Nelson - Christina Winblad Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing 2 S= 2 110 24/54
Olle Magnuson - Milly Holmgren Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 2 S= E 110 24/54
Ulrika Bohman - Margareta Bielenstein Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 1 S+1 E 110 24/54
Gunilla Seth - Johan Seth Olle Fahlén - Lena Fahlén 4 S-1 E -50 11/67
Gunilla Olofsson - Anita Koch Risbecker Ann - Catharina Almström 4 S-1 E -50 11/67
Sven-Erik Rehnman - Hans Bennermark Eva Kulling - Marianne Lins 4 S-1 E -50 11/67
Gunvor Westerberg - Lars Lewander Gunnar Ericsson - Laijla Molén 4 S-1 E -50 11/67
Marianne Almén - Camilla Nitschmann Birgitta von Homeyer - Rolf Häggström 3NT N-1 2 -50 11/67
Per Christoffersson - Ingrid Lindberg Sidney Hage - Barbara Lane 4 S-1 E -50 11/67
Kerstin Feinberg - Agneta Neuman Eva Holm - Anita Helgstedt 4 S-2 E -100 3/75
Ingrid Laurell - Rolf Thorsell Ann Katrin Ollers - Lennart Lundin 4 S-2 E -100 3/75
Olle Billström - Claes Hultkrantz Margareta Levin - Eva Hök 3NT N-7 2 -350 0/78