Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2014-11-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2014-11-28

Bricka 2

BK S:t Erik, Sverige 2014.11.28

Öst giv
N-S i zon
ED105
106
53
E8632
87
84
Ekn92
K10974
kn43
KD3
K108764
kn
K962
Ekn9752
D
D5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsel Floderus - Christine Hargevik Louise Dinkelspiel - Ulf Dinkelspiel 4 S+1 E 650 76/2
Bengt Kulling - Margot Kulling Karl Lindberg - Marianne Lindberg 4 N+1 Kn 650 76/2
Sigvard Carlefred - Birgitta Elding Christina Söderberg - Per Söderberg 4 N+1 Kn 650 76/2
Ann-Cathrin Svensson - Ulla Dickman Brita Carlefred - Ylva Hag 4 N= Kn 620 64/14
Tor Montalvo - Ralf Treffner Lena Treffner - Birgitta Norrgren 4 N= Kn 620 64/14
Margareta Schwartz - Pia Rydbeck Per-Owe Jalde - Doris Bernmark 4 S= E 620 64/14
Gunilla Hartzell - Åsa Ljungman Lars Nitell - Gösta Cannerheim 4 N= Kn 620 64/14
Gunilla Seth - Johan Seth Olle Fahlén - Lena Fahlén 4 S= Kn 620 64/14
Kerstin Ström - Marianne Näslund Berit Helge - Brita Matérn 4 N= Kn 620 64/14
Bengt Orre - Anders Tönne Ulla Bohlin - Rune Bohlin 4 S= 7 620 64/14
Nils Ahlén - Ann Jansson Anders Bodecker - Solveig Lewander 4 N= Kn 620 64/14
Kerstin Klintberg - Christina Bäckström Anita Hammarstedt - Pierre Grahn 4 N= Kn 620 64/14
Barbro Gustafsson - Carin Lettermark Marianne Karta - Jan Morén 3 S+2 10 200 53/25
Per Giléus - Inger Giléus Klas Änggård - Dag Ehrenpreis 2 S+3 9 200 53/25
Ulla Winblad - Katy Lilljeforss Karen Carlberg - Margit Belenius 3 N+1 Kn 170 48/30
Sven-Erik Rehnman - Hans Bennermark Eva Kulling - Marianne Lins 2 N+2 Kn 170 48/30
Per Christoffersson - Ingrid Lindberg Sidney Hage - Barbara Lane 2 S+2 E 170 48/30
Gunnar Bernhardtz - Per Molin Lennart Larsson - Lennart Holmqvist 2 N+1 Kn 140 42/36
Viviann Rosenlund - Evy Andersson Ingrid Espmark - Margareta Rydén 2 N+1 Kn 140 42/36
Lena Sidebo - Margaretha Elfström Göran Ledberg - Svenn Krogstadholm 2 S+1 E 140 42/36
Gunvor Westerberg - Lars Lewander Gunnar Ericsson - Laijla Molén 5 Ö-2 E 100 36/42
Åsa Venström - Jan Christersson Outi Leijon - Mona Eriksson 5D Ö-1 E 100 36/42
Ulrika Bohman - Margareta Bielenstein Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 5 Ö-2 2 100 36/42
Sylvia Herrlin - Bertil Torbrand Marianne Juhlin - Ingun Boström 4 Ö-1 E 50 31/47
Gertrud Rosenlund - Ulf Berggren Elisabeth Lalin - Eva Mellstedt 4 Ö-1 6 50 31/47
Marianne Larsson - Gunnar Andersson Ulla Wennborg - Kristina Dannewitz 4 N-1 Kn -100 26/52
Traude Rothdeutsch - Kerstin Hasselrot Louise Edlind Friberg - Sten Friberg 4 S-1 4 -100 26/52
Marianne Almén - Camilla Nitschmann Birgitta von Homeyer - Rolf Häggström 4 N-1 Kn -100 26/52
Agneta Erikson - Agneta Fhurong Per Thorstensson - Mimmi Thorstensson 4 Ö= 2 -130 20/58
Kerstin Feinberg - Agneta Neuman Eva Holm - Anita Helgstedt 3 Ö+1 E -130 20/58
Anne-Outram Mott - Malin Philipson Göran Walander - Arne Keller 3 Ö+1 E -130 20/58
Ulla Linde - Annette Sydfors Britt Björklund - Kerstin Avenberg 3 Ö+2 9 -150 15/63
Ingegerd Hirn - Carl Dufke Bo Tynderfeldt - Birgitta Schayah 4 Ö+1 D -150 15/63
Birgitta Wallin - Leif Wallin Agneta Söderlund - Birgitta Alenius 4 S-2 9 -200 8/70
Sune Strömbäck - Anders Rosén Staffan Troell - Clary Sundblad 3 N-2 Kn -200 8/70
Ingrid Laurell - Rolf Thorsell Ann Katrin Ollers - Lennart Lundin 4 S-2 8 -200 8/70
Jan Nelson - Christina Winblad Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing 4 N-2 Kn -200 8/70
Olle Magnuson - Milly Holmgren Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 4 N-2 Kn -200 8/70
Olle Billström - Claes Hultkrantz Margareta Levin - Eva Hök 3D Ö= E -470 2/76
Gunilla Olofsson - Anita Koch Risbecker Ann - Catharina Almström 5D N-4 Kn -1100 0/78