Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2014-11-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2014-11-28

Bricka 15

BK S:t Erik, Sverige 2014.11.28

Syd giv
N-S i zon
1092
D1083
Kkn7
D108
Dkn85
96
ED983
74
K3
Kkn52
52
EKkn95
E764
E74
1064
632

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Sidebo - Margaretha Elfström Britt Björklund - Kerstin Avenberg 3NT Ö-3 6 150 78/0
Olle Billström - Claes Hultkrantz Karen Carlberg - Margit Belenius 3NT V-2 3 100 71/7
Berit Helge - Brita Matérn Sven-Erik Rehnman - Hans Bennermark 3NT Ö-2 6 100 71/7
Åsel Floderus - Christine Hargevik Gunnar Ericsson - Laijla Molén 4 Ö-2 4 100 71/7
Louise Dinkelspiel - Ulf Dinkelspiel Kerstin Feinberg - Agneta Neuman 3NT Ö-2 3 100 71/7
Karl Lindberg - Marianne Lindberg Olle Magnuson - Milly Holmgren 3NT V-2 7 100 71/7
Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing Marianne Almén - Camilla Nitschmann 3NT V-2 3 100 71/7
Marianne Karta - Jan Morén Ulla Linde - Annette Sydfors 1NT Ö-1 10 50 64/14
Outi Leijon - Mona Eriksson Ingrid Laurell - Rolf Thorsell 1 Ö= 6 -80 62/16
Gunnar Bernhardtz - Per Molin Per-Owe Jalde - Doris Bernmark 1NT V= 8 -90 59/19
Göran Ledberg - Svenn Krogstadholm Barbro Gustafsson - Carin Lettermark 1 Ö+1 2 -90 59/19
Birgitta Wallin - Leif Wallin Brita Carlefred - Ylva Hag 2NT Ö= 7 -120 52/26
Gunilla Hartzell - Åsa Ljungman Ingrid Espmark - Margareta Rydén 2NT V= 10 -120 52/26
Risbecker Ann - Catharina Almström Traude Rothdeutsch - Kerstin Hasselrot 2NT Ö= 4 -120 52/26
Åsa Venström - Jan Christersson Ann Katrin Ollers - Lennart Lundin 1NT V+1 10 -120 52/26
Sidney Hage - Barbara Lane Ulrika Bohman - Margareta Bielenstein 1NT V+1 3 -120 52/26
Agneta Erikson - Agneta Fhurong Anders Bodecker - Solveig Lewander 2 Ö+2 4 -130 45/33
Gertrud Rosenlund - Ulf Berggren Bo Tynderfeldt - Birgitta Schayah 2 Ö+2 10 -130 45/33
Birgitta von Homeyer - Rolf Häggström Kerstin Klintberg - Christina Bäckström 2 V+1 Kn -140 42/36
Olle Fahlén - Lena Fahlén Marianne Larsson - Gunnar Andersson 1NT V+2 10 -150 37/41
Lars Nitell - Gösta Cannerheim Viviann Rosenlund - Evy Andersson 1NT Ö+2 4 -150 37/41
Elisabeth Lalin - Eva Mellstedt Ingegerd Hirn - Carl Dufke 1NT V+2 10 -150 37/41
Göran Walander - Arne Keller Christina Söderberg - Per Söderberg 2NT V+1 10 -150 37/41
Gunilla Olofsson - Anita Koch Louise Edlind Friberg - Sten Friberg 1NT V+3 8 -180 29/49
Bengt Orre - Anders Tönne Marianne Juhlin - Ingun Boström 2NT V+2 9 -180 29/49
Per Thorstensson - Mimmi Thorstensson Nils Ahlén - Ann Jansson 1NT V+3 8 -180 29/49
Per Christoffersson - Ingrid Lindberg Klas Änggård - Dag Ehrenpreis 2NT V+2 2 -180 29/49
Lena Treffner - Birgitta Norrgren Ulla Winblad - Katy Lilljeforss 3NT Ö= 4 -400 18/60
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Ann-Cathrin Svensson - Ulla Dickman 3NT Ö= 4 -400 18/60
Lennart Larsson - Lennart Holmqvist Margareta Schwartz - Pia Rydbeck 3NT V= 10 -400 18/60
Margareta Levin - Eva Hök Tor Montalvo - Ralf Treffner 3NT Ö= 4 -400 18/60
Sune Strömbäck - Anders Rosén Ulla Wennborg - Kristina Dannewitz 3NT V= 3 -400 18/60
Kerstin Ström - Marianne Näslund Eva Kulling - Marianne Lins 3NT Ö= 4 -400 18/60
Eva Holm - Anita Helgstedt Gunvor Westerberg - Lars Lewander 3NT Ö= 4 -400 18/60
Staffan Troell - Clary Sundblad Gunilla Seth - Johan Seth 3NT V+1 10 -430 5/73
Ulla Bohlin - Rune Bohlin Sylvia Herrlin - Bertil Torbrand 3NT V+1 10 -430 5/73
Bengt Kulling - Margot Kulling Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 3NT Ö+1 6 -430 5/73
Jan Nelson - Christina Winblad Anita Hammarstedt - Pierre Grahn 3NT V+1 8 -430 5/73
Per Giléus - Inger Giléus Sigvard Carlefred - Birgitta Elding 3NT V+1 3 -430 5/73
Anne-Outram Mott - Malin Philipson Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 3NT Ö+1 6 -430 5/73