Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2014-11-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2014-11-28

Bricka 12

BK S:t Erik, Sverige 2014.11.28

Väst giv
N-S i zon
D942
876
652
K52
kn1086
D953
K1043
7
3
Kkn104
Ekn
E109643
EK75
E2
D987
Dkn8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Outi Leijon - Mona Eriksson Birgitta von Homeyer - Rolf Häggström 1NT S+1 3 120 78/0
Lars Nitell - Gösta Cannerheim Olle Fahlén - Lena Fahlén 1NT S= 7 90 74/4
Ulla Bohlin - Rune Bohlin Kerstin Ström - Marianne Näslund 1NT S= 7 90 74/4
Anne-Outram Mott - Malin Philipson Per Christoffersson - Ingrid Lindberg 1NT S= 7 90 74/4
Gunvor Westerberg - Lars Lewander Nils Ahlén - Ann Jansson 3 Ö-1 E 50 68/10
Åsel Floderus - Christine Hargevik Ingegerd Hirn - Carl Dufke 3 Ö-1 E 50 68/10
Marianne Almén - Camilla Nitschmann Bengt Kulling - Margot Kulling 3 Ö-1 E 50 68/10
Lena Sidebo - Margaretha Elfström Sylvia Herrlin - Bertil Torbrand 2 Ö= E -90 63/15
Bo Tynderfeldt - Birgitta Schayah Louise Dinkelspiel - Ulf Dinkelspiel 2 Ö= E -90 63/15
Per-Owe Jalde - Doris Bernmark Margareta Levin - Eva Hök 1 S-1 7 -100 55/23
Lennart Larsson - Lennart Holmqvist Birgitta Wallin - Leif Wallin 1NT S-1 7 -100 55/23
Berit Helge - Brita Matérn Marianne Karta - Jan Morén 1NT S-1 3 -100 55/23
Kerstin Feinberg - Agneta Neuman Gertrud Rosenlund - Ulf Berggren 1NT S-1 Kn -100 55/23
Christina Söderberg - Per Söderberg Sidney Hage - Barbara Lane 3 N-1 4 -100 55/23
Per Giléus - Inger Giléus Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 1NT S-1 7 -100 55/23
Brita Carlefred - Ylva Hag Karen Carlberg - Margit Belenius 2 Ö+1 E -110 42/36
Marianne Larsson - Gunnar Andersson Viviann Rosenlund - Evy Andersson 2 Ö= E -110 42/36
Sune Strömbäck - Anders Rosén Traude Rothdeutsch - Kerstin Hasselrot 2 Ö= E -110 42/36
Ulla Linde - Annette Sydfors Sven-Erik Rehnman - Hans Bennermark 2 Ö+1 E -110 42/36
Anders Bodecker - Solveig Lewander Gunnar Ericsson - Laijla Molén 2 V= 4 -110 42/36
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing 2 Ö+1 E -110 42/36
Klas Änggård - Dag Ehrenpreis Sigvard Carlefred - Birgitta Elding 2 Ö+1 E -110 42/36
Ulrika Bohman - Margareta Bielenstein Göran Walander - Arne Keller 4 Ö= E -130 34/44
Tor Montalvo - Ralf Treffner Gunnar Bernhardtz - Per Molin 2 Ö+1 8 -140 25/53
Olle Billström - Claes Hultkrantz Margareta Schwartz - Pia Rydbeck 2 Ö+1 E -140 25/53
Ingrid Espmark - Margareta Rydén Ulla Wennborg - Kristina Dannewitz 2 Ö+1 E -140 25/53
Louise Edlind Friberg - Sten Friberg Staffan Troell - Clary Sundblad 2 Ö+1 K -140 25/53
Eva Kulling - Marianne Lins Britt Björklund - Kerstin Avenberg 3 V= D -140 25/53
Per Thorstensson - Mimmi Thorstensson Eva Holm - Anita Helgstedt 2 Ö+1 E -140 25/53
Kerstin Klintberg - Christina Bäckström Ingrid Laurell - Rolf Thorsell 2 V+1 4 -140 25/53
Karl Lindberg - Marianne Lindberg Åsa Venström - Jan Christersson 2 Ö+1 E -140 25/53
Gunilla Seth - Johan Seth Gunilla Olofsson - Anita Koch 2 Ö+2 E -170 16/62
Risbecker Ann - Catharina Almström Gunilla Hartzell - Åsa Ljungman 3 S-2 7 -200 10/68
Barbro Gustafsson - Carin Lettermark Bengt Orre - Anders Tönne 2 S-2 7 -200 10/68
Marianne Juhlin - Ingun Boström Göran Ledberg - Svenn Krogstadholm 2 Ö+3 E -200 10/68
Ann Katrin Ollers - Lennart Lundin Anita Hammarstedt - Pierre Grahn 3 Ö+2 E -200 10/68
Jan Nelson - Christina Winblad Olle Magnuson - Milly Holmgren 1NT S-2 7 -200 10/68
Elisabeth Lalin - Eva Mellstedt Agneta Erikson - Agneta Fhurong 1NT S-3 3 -300 4/74
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Lena Treffner - Birgitta Norrgren 4 Ö= E -420 1/77
Ulla Winblad - Katy Lilljeforss Ann-Cathrin Svensson - Ulla Dickman 4 V= 8 -420 1/77