Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2014-11-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2014-11-28

Bricka 11

BK S:t Erik, Sverige 2014.11.28

Syd giv
ingen i zon
964
kn987
104
E874
KD1087
104
kn9
Kkn63
E32
D65
E7653
102
kn5
EK32
KD82
D95

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Brita Carlefred - Ylva Hag Karen Carlberg - Margit Belenius 4 V-6 10 300 78/0
Anne-Outram Mott - Malin Philipson Per Christoffersson - Ingrid Lindberg 1NT S+1 K 120 76/2
Lennart Larsson - Lennart Holmqvist Birgitta Wallin - Leif Wallin 3 V-2 Kn 100 74/4
Ingrid Espmark - Margareta Rydén Ulla Wennborg - Kristina Dannewitz 1NT S= 7 90 68/10
Eva Kulling - Marianne Lins Britt Björklund - Kerstin Avenberg 1NT S= 10 90 68/10
Åsel Floderus - Christine Hargevik Ingegerd Hirn - Carl Dufke 1NT S= 7 90 68/10
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing 1NT S= 8 90 68/10
Karl Lindberg - Marianne Lindberg Åsa Venström - Jan Christersson 1NT N= 7 90 68/10
Gunilla Seth - Johan Seth Gunilla Olofsson - Anita Koch 3 V-1 10 50 61/17
Klas Änggård - Dag Ehrenpreis Sigvard Carlefred - Birgitta Elding 2 V-1 8 50 61/17
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Lena Treffner - Birgitta Norrgren 1NT S-1 7 -50 47/31
Per-Owe Jalde - Doris Bernmark Margareta Levin - Eva Hök 1NT S-1 7 -50 47/31
Olle Billström - Claes Hultkrantz Margareta Schwartz - Pia Rydbeck 1NT S-1 K -50 47/31
Ulla Bohlin - Rune Bohlin Kerstin Ström - Marianne Näslund 1NT S-1 K -50 47/31
Anders Bodecker - Solveig Lewander Gunnar Ericsson - Laijla Molén 1NT S-1 7 -50 47/31
Bo Tynderfeldt - Birgitta Schayah Louise Dinkelspiel - Ulf Dinkelspiel 1NT S-1 K -50 47/31
Ann Katrin Ollers - Lennart Lundin Anita Hammarstedt - Pierre Grahn 1NT S-1 10 -50 47/31
Outi Leijon - Mona Eriksson Birgitta von Homeyer - Rolf Häggström 1NT S-1 D -50 47/31
Kerstin Klintberg - Christina Bäckström Ingrid Laurell - Rolf Thorsell 1NT S-1 7 -50 47/31
Marianne Almén - Camilla Nitschmann Bengt Kulling - Margot Kulling 3 S-1 10 -50 47/31
Christina Söderberg - Per Söderberg Sidney Hage - Barbara Lane 3 S-1 K -50 47/31
Per Giléus - Inger Giléus Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 2 S-1 K -50 47/31
Sune Strömbäck - Anders Rosén Traude Rothdeutsch - Kerstin Hasselrot 2 Ö= E -90 34/44
Marianne Larsson - Gunnar Andersson Viviann Rosenlund - Evy Andersson 1NT S-2 7 -100 28/50
Ulla Linde - Annette Sydfors Sven-Erik Rehnman - Hans Bennermark 3 S-2 K -100 28/50
Barbro Gustafsson - Carin Lettermark Bengt Orre - Anders Tönne 1NT S-2 K -100 28/50
Per Thorstensson - Mimmi Thorstensson Eva Holm - Anita Helgstedt 1NT S-2 10 -100 28/50
Elisabeth Lalin - Eva Mellstedt Agneta Erikson - Agneta Fhurong 1NT S-2 7 -100 28/50
Marianne Juhlin - Ingun Boström Göran Ledberg - Svenn Krogstadholm 2 V= 10 -110 19/59
Lena Sidebo - Margaretha Elfström Sylvia Herrlin - Bertil Torbrand 2 V= 9 -110 19/59
Jan Nelson - Christina Winblad Olle Magnuson - Milly Holmgren 2 V= 4 -110 19/59
Ulrika Bohman - Margareta Bielenstein Göran Walander - Arne Keller 2 V= 9 -110 19/59
Ulla Winblad - Katy Lilljeforss Ann-Cathrin Svensson - Ulla Dickman 2 V+1 8 -140 11/67
Louise Edlind Friberg - Sten Friberg Staffan Troell - Clary Sundblad 2 V+1 7 -140 11/67
Risbecker Ann - Catharina Almström Gunilla Hartzell - Åsa Ljungman 2 Ö+1 9 -140 11/67
Kerstin Feinberg - Agneta Neuman Gertrud Rosenlund - Ulf Berggren 2 V+1 10 -140 11/67
Tor Montalvo - Ralf Treffner Gunnar Bernhardtz - Per Molin 1NT S-3 K -150 6/72
Berit Helge - Brita Matérn Marianne Karta - Jan Morén 3 V+1 8 -170 3/75
Gunvor Westerberg - Lars Lewander Nils Ahlén - Ann Jansson 3 V+1 8 -170 3/75
Lars Nitell - Gösta Cannerheim Olle Fahlén - Lena Fahlén 1NTD S-2 7 -300 0/78