Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2014-11-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2014-11-28

Bricka 10

BK S:t Erik, Sverige 2014.11.28

Öst giv
alla i zon
K9
K1075
10432
E106
E2
D964
kn97
D832
Dkn75
Ekn83
E86
K7
108643
2
KD5
kn954

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Larsson - Gunnar Andersson Viviann Rosenlund - Evy Andersson 4 Ö-4 K 400 78/0
Per-Owe Jalde - Doris Bernmark Margareta Levin - Eva Hök 3NT Ö-3 5 300 71/7
Olle Billström - Claes Hultkrantz Margareta Schwartz - Pia Rydbeck 4 Ö-3 5 300 71/7
Louise Edlind Friberg - Sten Friberg Staffan Troell - Clary Sundblad 4 Ö-3 5 300 71/7
Ulla Bohlin - Rune Bohlin Kerstin Ström - Marianne Näslund 4 Ö-3 2 300 71/7
Elisabeth Lalin - Eva Mellstedt Agneta Erikson - Agneta Fhurong 3NT Ö-3 4 300 71/7
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing 3NT Ö-3 4 300 71/7
Brita Carlefred - Ylva Hag Karen Carlberg - Margit Belenius 3 Ö-2 5 200 47/31
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Lena Treffner - Birgitta Norrgren 3NT Ö-2 3 200 47/31
Lennart Larsson - Lennart Holmqvist Birgitta Wallin - Leif Wallin 2NT Ö-2 3 200 47/31
Gunilla Seth - Johan Seth Gunilla Olofsson - Anita Koch 4 Ö-2 3 200 47/31
Risbecker Ann - Catharina Almström Gunilla Hartzell - Åsa Ljungman 3NT Ö-2 K 200 47/31
Sune Strömbäck - Anders Rosén Traude Rothdeutsch - Kerstin Hasselrot 4 Ö-2 K 200 47/31
Eva Kulling - Marianne Lins Britt Björklund - Kerstin Avenberg 4 Ö-2 K 200 47/31
Ulla Linde - Annette Sydfors Sven-Erik Rehnman - Hans Bennermark 3NT Ö-2 K 200 47/31
Barbro Gustafsson - Carin Lettermark Bengt Orre - Anders Tönne 4 V-2 6 200 47/31
Marianne Juhlin - Ingun Boström Göran Ledberg - Svenn Krogstadholm 4 Ö-2 K 200 47/31
Anders Bodecker - Solveig Lewander Gunnar Ericsson - Laijla Molén 4 Ö-2 K 200 47/31
Per Thorstensson - Mimmi Thorstensson Eva Holm - Anita Helgstedt 4 Ö-2 K 200 47/31
Gunvor Westerberg - Lars Lewander Nils Ahlén - Ann Jansson 4 V-2 4 200 47/31
Kerstin Feinberg - Agneta Neuman Gertrud Rosenlund - Ulf Berggren 4 Ö-2 4 200 47/31
Åsel Floderus - Christine Hargevik Ingegerd Hirn - Carl Dufke 4 Ö-2 K 200 47/31
Karl Lindberg - Marianne Lindberg Åsa Venström - Jan Christersson 4 Ö-2 K 200 47/31
Per Giléus - Inger Giléus Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 3NT Ö-2 3 200 47/31
Anne-Outram Mott - Malin Philipson Per Christoffersson - Ingrid Lindberg 4 Ö-2 K 200 47/31
Ulla Winblad - Katy Lilljeforss Ann-Cathrin Svensson - Ulla Dickman 4 Ö-1 K 100 20/58
Tor Montalvo - Ralf Treffner Gunnar Bernhardtz - Per Molin 2NT Ö-1 6 100 20/58
Ingrid Espmark - Margareta Rydén Ulla Wennborg - Kristina Dannewitz 3NT Ö-1 2 100 20/58
Lars Nitell - Gösta Cannerheim Olle Fahlén - Lena Fahlén 3NT Ö-1 6 100 20/58
Lena Sidebo - Margaretha Elfström Sylvia Herrlin - Bertil Torbrand 2NT Ö-1 3 100 20/58
Bo Tynderfeldt - Birgitta Schayah Louise Dinkelspiel - Ulf Dinkelspiel 3NT Ö-1 6 100 20/58
Outi Leijon - Mona Eriksson Birgitta von Homeyer - Rolf Häggström 2NT Ö-1 K 100 20/58
Kerstin Klintberg - Christina Bäckström Ingrid Laurell - Rolf Thorsell 2NT Ö-1 3 100 20/58
Jan Nelson - Christina Winblad Olle Magnuson - Milly Holmgren 2NT Ö-1 5 100 20/58
Ann Katrin Ollers - Lennart Lundin Anita Hammarstedt - Pierre Grahn 2NT Ö= 3 -120 10/68
Marianne Almén - Camilla Nitschmann Bengt Kulling - Margot Kulling 3 Ö= K -140 7/71
Christina Söderberg - Per Söderberg Sidney Hage - Barbara Lane 3 Ö= K -140 7/71
Ulrika Bohman - Margareta Bielenstein Göran Walander - Arne Keller 2 Ö+2 K -170 4/74
Berit Helge - Brita Matérn Marianne Karta - Jan Morén 2NT Ö+2 5 -180 2/76
Klas Änggård - Dag Ehrenpreis Sigvard Carlefred - Birgitta Elding 3NT Ö= 2 -600 0/78