Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Göteborgs BF » DM-par, kval 2015-04-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

DM-par, kval 2015-04-24

Bricka 25

Göteborgs BF, Sverige 2015.04.24

Nord giv
Ö-V i zon
Kkn85
Dkn7
KD5
E107
E6432
1062
7
Kkn93
D
E854
Ekn102
D654
1097
K93
98643
82

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -110
 NT
N47566
S47566
Ö96877
V96877
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Torbjörn Kåreke - Gunnar Ohlson Rodny Carlsson - Ann-Christin Emilsson 1D N= 5 160 40.0/0.0
Gunnar Jansson - Mats Jakobsson Margareta Löfvendahl - Madelaine Roos 1NT N= 2 90 32.0/8.0
May Moore - Björn Wenander Annica Lundqvist - Ingalill Hadler 1NT N= 5 90 32.0/8.0
Bodil Malmquist - Jüri Miks Eva Johansson - Ann Bergqvist 1NT N= 2 90 32.0/8.0
Sören Ek - Leif Andersson Jürgen Schildt - Nils Nordahl 1NT N= 2 90 32.0/8.0
Ella Olsson - Carina Eliasson Oscar Hult - Jan Erixon 1NT N= 5 90 32.0/8.0
Zsuzsanna Szamel - Britt-Inger Blom Bo Andersson - Hans Linusson 1NT N= 5 90 32.0/8.0
Britt-Marie Berg - Inger Ljungmark Moa Petersen - Irma Petersen 1NT N= 10 90 32.0/8.0
Marianne Löfgren - Marianne Drott Jan Ahlqvist - Jan Konar 1NT N-1 Kn -50 22.0/18.0
Anders Brunzell - Jim Nielsen Ulla Liedholm - Mile Calic 1NT N-1 Kn -50 22.0/18.0
Sören Westling - Martin Lundberg Sonia Linusson - Annika Lindén 1NT N-1 4 -50 22.0/18.0
Patrik Clevström - Annika Corneliusson Margrete Östermarker - Kerstin Wängnerud 1NT N-2 5 -100 13.0/27.0
Harald Sjöman - Ingvar Grahn Per Sjöberg - Kjell Berndtsson 2 N-2 5 -100 13.0/27.0
Fredrik Norling - Vivianne Norling Robin Björkstrand - Mikael Rimstedt 1NT N-2 5 -100 13.0/27.0
Magnus Legnehed - Kristina Edeland Marianne Fagerby - Tony Elmroth 1NT N-2 4 -100 13.0/27.0
Mats Allgöwer - Göran Rydell Kjell Andersson - Leif Kahlman 2 N-2 6 -100 13.0/27.0
Sven Wallerstedt - Anna-Britta Wallerstedt Anton Bring - Tobias Stenborg 1NT N-2 2 -100 13.0/27.0
Lena Rydenskog - Ulla Malmsten Jan-Erik Åsmo - Ronny Ovesson Ejnell 2 Ö+2 9 -130 6.0/34.0
Roger Andersson - Märta Florin Kicki Oschlak-Härsjö - Roland Härsjö 2 V+1 K -140 4.0/36.0
Stefan Corneliusson - Leif Carlsson Lillian Liedholm - Siv Hucke 1NT N-3 5 -150 2.0/38.0
Eva Sandqvist - Marie Leitner Björn Sörling - Björn Thalén 2NT N-4 5 -200 0.0/40.0
Bengt Alrud - Kjell Evensen     - -/24.9