Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
ED
K984
9843
983
#
1094
Ekn2
kn5
EK1072
#
kn72
10763
D2
Dkn64
#
K8653
D5
EK1076
5

Optimalt kontrakt: 5 N= 450
 NT
N6117117
S6118117
Ö71523
V71523
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3 S+2 E 200 33/5
Jolanta Nilsson - Jan Nilsson Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving 3 V-2 E 200 33/5
Sonja Christensson - Sonja Lindblom Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 S+3 E 200 33/5
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Susanne Levin - Kristina Bengtsson 3 S+2 E 200 33/5
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 3 S+2 E 200 33/5
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Gun Bellander - Hanna Lewandowski 2 S+3 E 200 33/5
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Jan Clementsson - Mats Andersson 3 N+3 D 170 26/12
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Grete Derand - Susanne Ramel 4 S+1 E 150 18/20
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 4 S+1 K 150 18/20
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Klas Bellander - Mats Holm 3 S+2 E 150 18/20
Karin Sjögren - Katarina Barnekow Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 3 S+2 E 150 18/20
Birgit Hartman - Elsa Olsson Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 4 S+1 E 150 18/20
Bo Johansson - Elsa Johansson Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard 3 S+2 E 150 18/20
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Gunilla Wallin - Christian Söderlund 3 S+2 E 150 18/20
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Eva Karlsson - Ulla Fischer 3 S= E 140 10/28
Willy Landgren - Bibi Jönsson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3 S+1 E 130 8/30
Ulf Pernvi - Tommy Lööf Hans Ryning - Gösta Wiik 2 N= D 110 5/33
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 3 S= E 110 5/33
Sven Grahn - Per Svensson Ester Schneider - Greta Schöön 2 V= E -90 2/36
Rutger Persson - Lennart Lindahl Marianne Servin - Ulla Öberg 4 S-2 E -100 0/38