Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
Kkn3
Kkn987654
4
2
#
E109
E10
952
109853
#
742
3
1083
EKDkn76
#
D865
D2
EKDkn76
4

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N591095
S591095
Ö83247
V83247
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sonja Christensson - Sonja Lindblom Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 4 N+1 E 450 37/1
Birgit Hartman - Elsa Olsson Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 4 N+1 E 450 37/1
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Grete Derand - Susanne Ramel 4 N= E 420 23/15
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Jolanta Nilsson - Jan Nilsson 4 N= E 420 23/15
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Göran Nyqvist - Sten Sjöström 4 N= Kn 420 23/15
Klas Bellander - Mats Holm Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 N= E 420 23/15
Rutger Persson - Lennart Lindahl Hans Ryning - Gösta Wiik 4 N= E 420 23/15
Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving Marianne Servin - Ulla Öberg 4 N= E 420 23/15
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 4 N= E 420 23/15
Karin Sjögren - Katarina Barnekow Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 N= E 420 23/15
Susanne Levin - Kristina Bengtsson Gerda Sevonius - Inger Malmroos 4 N= E 420 23/15
Bo Johansson - Elsa Johansson Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 4 N= E 420 23/15
Sven Grahn - Per Svensson Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 N= K 420 23/15
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Gun Bellander - Hanna Lewandowski 4 N= E 420 23/15
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard 5 Ö-2 E 100 10/28
Jan Clementsson - Mats Andersson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 5 N-1 E -50 5/33
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Eva Karlsson - Ulla Fischer 5 N-1 E -50 5/33
Ulf Pernvi - Tommy Lööf Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 5 N-1 E -50 5/33
Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn Ester Schneider - Greta Schöön 5 N-1 E -50 5/33
Gunilla Wallin - Christian Söderlund Yngve Jarl - Birgitta Forsström 5D N-1 E -100 0/38