Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Syd giv
alla i zon
#
942
K975
43
Dkn95
#
EKD10765
D10
109
K4
#
kn
8632
EKDkn762
3
#
83
Ekn4
85
E108762

Optimalt kontrakt: 4 V= -620
 NT
N80600
S80600
Ö5106109
V5106109
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 7D Ö-2 E 500 38/0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Göran Nyqvist - Sten Sjöström 5 Ö-1 E 100 36/2
Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn Ester Schneider - Greta Schöön 3 V+1 4 -170 34/4
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Eva Karlsson - Ulla Fischer 3 V+3 D -230 32/6
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Jolanta Nilsson - Jan Nilsson 4 V= D -620 27/11
Klas Bellander - Mats Holm Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 V= D -620 27/11
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard 4 V= Kn -620 27/11
Bo Johansson - Elsa Johansson Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 4 V= D -620 27/11
Rutger Persson - Lennart Lindahl Hans Ryning - Gösta Wiik 5 Ö+2 8 -640 22/16
Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving Marianne Servin - Ulla Öberg 4 V+1 5 -650 16/22
Karin Sjögren - Katarina Barnekow Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 V+1 7 -650 16/22
Birgit Hartman - Elsa Olsson Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 4 V+1 5 -650 16/22
Sven Grahn - Per Svensson Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 V+1 5 -650 16/22
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Gun Bellander - Hanna Lewandowski 4 V+1 5 -650 16/22
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Grete Derand - Susanne Ramel 4 V+2 D -680 7/31
Jan Clementsson - Mats Andersson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 V+2 9 -680 7/31
Sonja Christensson - Sonja Lindblom Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 4 V+2 D -680 7/31
Susanne Levin - Kristina Bengtsson Gerda Sevonius - Inger Malmroos 4 V+2 D -680 7/31
Ulf Pernvi - Tommy Lööf Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 4 V+3 3 -710 1/37
Gunilla Wallin - Christian Söderlund Yngve Jarl - Birgitta Forsström 4 V+3 3 -710 1/37