Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
D74
K10873
Dkn85
9
#
K63
D64
2
Dkn10854
#
1052
E2
E743
EK76
#
Ekn98
kn95
K1096
32

Optimalt kontrakt: 4D S-2 -300
 NT
N38774
S38774
Ö105668
V105669
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Ester Schneider - Greta Schöön 3 Ö-2 5 200 38/0
Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn Sven Grahn - Per Svensson 3NT Ö-1 9 100 36/2
Klas Bellander - Mats Holm Sonja Christensson - Sonja Lindblom 3 S-1 3 -50 34/4
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Willy Landgren - Bibi Jönsson 2NT Ö= 8 -120 32/6
Rutger Persson - Lennart Lindahl Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 3 Ö+1 6 -130 26/12
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Jan Clementsson - Mats Andersson 3 Ö+1 6 -130 26/12
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Gun Bellander - Hanna Lewandowski 3 Ö+1 9 -130 26/12
Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 4 Ö= 8 -130 26/12
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gerda Sevonius - Inger Malmroos 3 Ö+1 8 -130 26/12
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Marianne Servin - Ulla Öberg 2NT Ö+1 8 -150 12/26
Hans Ryning - Gösta Wiik Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving 3 V+2 8 -150 12/26
Jolanta Nilsson - Jan Nilsson Göran Nyqvist - Sten Sjöström 2NT Ö+1 8 -150 12/26
Ulf Pernvi - Tommy Lööf Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3 Ö+2 3 -150 12/26
Grete Derand - Susanne Ramel Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2NT Ö+1 8 -150 12/26
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 4 Ö+1 E -150 12/26
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3 Ö+2 9 -150 12/26
Bo Johansson - Elsa Johansson Karin Sjögren - Katarina Barnekow 2NT Ö+1 8 -150 12/26
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Susanne Levin - Kristina Bengtsson 1NT Ö+2 6 -150 12/26
Eva Karlsson - Ulla Fischer Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 1NT Ö+3 6 -180 2/36
Birgit Hartman - Elsa Olsson Gunilla Wallin - Christian Söderlund 3NT Ö= 8 -600 0/38