Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
kn987
KD63
K94
73
#
63
E
E1086
Dkn10942
#
ED52
kn1095
D
E865
#
K104
8742
kn7532
K

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -920
 NT
N16643
S16643
Ö127699
V127699
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jolanta Nilsson - Jan Nilsson Göran Nyqvist - Sten Sjöström 5 Ö-1 8 50 36/2
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Jan Clementsson - Mats Andersson 5 V-1 K 50 36/2
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Willy Landgren - Bibi Jönsson 5 V-1 7 50 36/2
Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn Sven Grahn - Per Svensson 3 V+1 4 -130 31/7
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Ester Schneider - Greta Schöön 2 Ö+2 5 -130 31/7
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Marianne Servin - Ulla Öberg 3 V+2 K -150 26/12
Bo Johansson - Elsa Johansson Karin Sjögren - Katarina Barnekow 3 Ö+2 2 -150 26/12
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Susanne Levin - Kristina Bengtsson 3 Ö+2 4 -150 26/12
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gerda Sevonius - Inger Malmroos 3 Ö+3 4 -170 22/16
Grete Derand - Susanne Ramel Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2NT V+3 3 -210 20/18
Eva Karlsson - Ulla Fischer Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 3NT Ö= 2 -400 11/27
Klas Bellander - Mats Holm Sonja Christensson - Sonja Lindblom 3NT V= 4 -400 11/27
Rutger Persson - Lennart Lindahl Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 5 Ö= 2 -400 11/27
Ulf Pernvi - Tommy Lööf Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 5 V= 3 -400 11/27
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT V= 3 -400 11/27
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Gun Bellander - Hanna Lewandowski 3NT V= 7 -400 11/27
Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 3NT Ö= 3 -400 11/27
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 5 Ö= 5 -400 11/27
Birgit Hartman - Elsa Olsson Gunilla Wallin - Christian Söderlund 5 Ö+1 4 -420 2/36
Hans Ryning - Gösta Wiik Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving 3NT Ö+1 7 -430 0/38