Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
Kkn97
7
Ekn1093
754
#
63
K6
D8654
EK63
#
D10842
kn108543

D8
#
E5
ED92
K72
kn1092

Optimalt kontrakt: 3NT S= 400
 NT
N99669
S99579
Ö44764
V44764
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ester Schneider - Greta Schöön Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard 4 Ö-5 K 500 38/0
Hans Ryning - Gösta Wiik Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö-4 5 400 32/6
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Grete Derand - Susanne Ramel 2 V-4 7 400 32/6
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Bo Johansson - Elsa Johansson 2 V-4 7 400 32/6
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Karin Sjögren - Katarina Barnekow 3NT V-4 3 400 32/6
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3NT S= E 400 32/6
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ulf Pernvi - Tommy Lööf 2 Ö-2 10 200 25/13
Gunilla Wallin - Christian Söderlund Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 2 V-2 7 200 25/13
Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 2NT S+1 E 150 21/17
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Yngve Jarl - Birgitta Forsström 1NT N+2 4 150 21/17
Rutger Persson - Lennart Lindahl Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 2NT S= 5 120 17/21
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 1NT N+1 K 120 17/21
Jan Clementsson - Mats Andersson Klas Bellander - Mats Holm 1NT S= 5 90 14/24
Eva Karlsson - Ulla Fischer Sonja Christensson - Sonja Lindblom 3NT S-1 4 -50 11/27
Willy Landgren - Bibi Jönsson Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 3 S-1 6 -50 11/27
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT N-2 Kn -100 6/32
Birgit Hartman - Elsa Olsson Susanne Levin - Kristina Bengtsson 3NT N-2 4 -100 6/32
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Gun Bellander - Hanna Lewandowski 3NT S-2 4 -100 6/32
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Jolanta Nilsson - Jan Nilsson 2NT V= 7 -120 2/36
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Sven Grahn - Per Svensson 3NT N-3 3 -150 0/38