Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
EKD1032
K85
D
EK9
#
85
ED102
E106532
8
#
964
kn6
Kkn98
5432
#
kn7
9743
74
Dkn1076

Optimalt kontrakt: 5 S= 450
 NT
N1148116
S1148116
Ö19412
V19412
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Göran Nyqvist - Sten Sjöström 4 N+2 6 480 36/2
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Hans Ryning - Gösta Wiik 4 N+2 Kn 480 36/2
Willy Landgren - Bibi Jönsson Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 4 N+2 Kn 480 36/2
Sonja Christensson - Sonja Lindblom Jolanta Nilsson - Jan Nilsson 5 N= Kn 450 28/10
Karin Sjögren - Katarina Barnekow Gerda Sevonius - Inger Malmroos 4 N+1 Kn 450 28/10
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 N+1 K 450 28/10
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Gunilla Wallin - Christian Söderlund 4 N+1 Kn 450 28/10
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Ester Schneider - Greta Schöön 4 N+1 8 450 28/10
Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn Bo Johansson - Elsa Johansson 4 N= Kn 420 22/16
Grete Derand - Susanne Ramel Jan Clementsson - Mats Andersson 2 N+4 K 230 19/19
Gun Bellander - Hanna Lewandowski Susanne Levin - Kristina Bengtsson 3 N+3 Kn 230 19/19
Marianne Servin - Ulla Öberg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2 N+3 K 200 14/24
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 3 N+2 9 200 14/24
Sven Grahn - Per Svensson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 N+2 K 200 14/24
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Rutger Persson - Lennart Lindahl 3 N+1 8 170 10/28
Eva Karlsson - Ulla Fischer Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 2 N+1 6 140 6/32
Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 N= K 140 6/32
Birgit Hartman - Elsa Olsson Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard 2 N+1 9 140 6/32
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3 N-2 E -100 2/36
Klas Bellander - Mats Holm Ulf Pernvi - Tommy Lööf 4 S-5 8 -250 0/38