Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Väst giv
alla i zon
#
KD63
D63
1093
K103
#
E9
E1074
Dkn6
Dkn76
#
kn10875
9
K842
984
#
42
Kkn852
E75
E52

Optimalt kontrakt: 2NT N= 120
 NT
N66858
S66868
Ö67575
V67575
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Johansson - Elsa Johansson Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 2 V-3 10 300 38/0
Marianne Servin - Ulla Öberg Sonja Christensson - Sonja Lindblom 1 V-2 K 200 35/3
Gun Bellander - Hanna Lewandowski Sven Grahn - Per Svensson 1 V-2 K 200 35/3
Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2 S+1 E 140 31/7
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Birgit Hartman - Elsa Olsson 2 S+1 E 140 31/7
Gunilla Wallin - Christian Söderlund Ester Schneider - Greta Schöön 2 S= E 110 27/11
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 1 S+1 D 110 27/11
Hans Ryning - Gösta Wiik Jolanta Nilsson - Jan Nilsson 1NT V-1 10 100 19/19
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 1NT V-1 3 100 19/19
Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1NT V-1 K 100 19/19
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 1 V-1 3 100 19/19
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Susanne Levin - Kristina Bengtsson 1NT V-1 3 100 19/19
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Karin Sjögren - Katarina Barnekow 1 V-1 K 100 19/19
Ulf Pernvi - Tommy Lööf Eva Karlsson - Ulla Fischer 1 V= 3 -80 11/27
Grete Derand - Susanne Ramel Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 1 V= 3 -80 11/27
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 1NT V= 3 -90 8/30
Jan Clementsson - Mats Andersson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2NT V= 6 -120 5/33
Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 1NT V+1 3 -120 5/33
Rutger Persson - Lennart Lindahl Klas Bellander - Mats Holm 3D S-1 E -200 1/37
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Willy Landgren - Bibi Jönsson 1 N-2 9 -200 1/37