Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
EK97
kn
952
EKkn74
#
D
E98732
D4
9632
#
10852
KD105
kn10763
#
kn643
64
EK8
D1085

Optimalt kontrakt: 5D V-1 200
 NT
N1163107
S1163107
Ö261023
V261023
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans Ryning - Gösta Wiik Jolanta Nilsson - Jan Nilsson 4 S+1 3 450 32/6
Jan Clementsson - Mats Andersson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 S+1 E 450 32/6
Grete Derand - Susanne Ramel Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 4 S+1 E 450 32/6
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Birgit Hartman - Elsa Olsson 4 S+1 D 450 32/6
Gun Bellander - Hanna Lewandowski Sven Grahn - Per Svensson 4 S+1 E 450 32/6
Gunilla Wallin - Christian Söderlund Ester Schneider - Greta Schöön 4 N+1 E 450 32/6
Bo Johansson - Elsa Johansson Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 4 N+1 K 450 32/6
Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 S= E 420 22/16
Marianne Servin - Ulla Öberg Sonja Christensson - Sonja Lindblom 4 S= E 420 22/16
Ulf Pernvi - Tommy Lööf Eva Karlsson - Ulla Fischer 4 S= E 420 22/16
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 Ö-4 5 400 18/20
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 4 N+1 K 150 16/22
Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 3 N= K 140 14/24
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Karin Sjögren - Katarina Barnekow 3 N+1 Kn 130 12/26
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 5 N-1 K -50 9/29
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Susanne Levin - Kristina Bengtsson 4 S-1 D -50 9/29
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 3NT S-2 7 -100 5/33
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 S-2 E -100 5/33
Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 N-3 K -150 2/36
Rutger Persson - Lennart Lindahl Klas Bellander - Mats Holm 4D Ö= E -790 0/38