Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
K962
K63
ED92
E3
#
103
kn82
K5
Kkn8742
#
D5
ED10954
kn7
965
#
Ekn874
7
108643
D10

Optimalt kontrakt: 6 N= 980
 NT
N51251211
S6125127
Ö71812
V71812
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 3NT N+3 9 490 38/0
Grete Derand - Susanne Ramel Jolanta Nilsson - Jan Nilsson 4 S+2 Kn 480 33/5
Susanne Levin - Kristina Bengtsson Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 N+2 E 480 33/5
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 4 N+2 E 480 33/5
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 N+2 E 480 33/5
Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT N+2 5 460 28/10
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 4 S+1 Kn 450 20/18
Jan Clementsson - Mats Andersson Ulf Pernvi - Tommy Lööf 4 S+1 Kn 450 20/18
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 4 S+1 Kn 450 20/18
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 S+1 Kn 450 20/18
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Gun Bellander - Hanna Lewandowski 4 S+1 2 450 20/18
Birgit Hartman - Elsa Olsson Karin Sjögren - Katarina Barnekow 4 S+1 8 450 20/18
Sven Grahn - Per Svensson Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard 4 N+1 Kn 450 20/18
Sonja Christensson - Sonja Lindblom Hans Ryning - Gösta Wiik 4 S= 2 420 12/26
Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving Klas Bellander - Mats Holm 3NT N= 6 400 10/28
Bo Johansson - Elsa Johansson Gunilla Wallin - Christian Söderlund 4D Ö-2 2 300 8/30
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3 S+1 8 170 6/32
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3 N+2 E 150 4/34
Eva Karlsson - Ulla Fischer Rutger Persson - Lennart Lindahl 3 Ö-2 4 100 2/36
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Ester Schneider - Greta Schöön 3NT N-2 9 -100 0/38