Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
D108

KD9642
D1082
#
EK
KD6
Ekn105
kn943
#
kn752
1087432
7
75
#
9643
Ekn95
83
EK6

Optimalt kontrakt: 3D V-1 100
 NT
N89588
S89588
Ö54855
V54855
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Gun Bellander - Hanna Lewandowski 2NTD S= 4 690 38/0
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Gunilla Wallin - Christian Söderlund 4D V-2 K 300 36/2
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 5 Ö-4 8 200 34/4
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Hans Ryning - Gösta Wiik 4 Ö-3 E 150 30/8
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2NT V-3 2 150 30/8
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Birgit Hartman - Elsa Olsson 2NT S+1 3 150 30/8
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 3 N= 5 110 26/12
Jolanta Nilsson - Jan Nilsson Klas Bellander - Mats Holm 4 Ö-2 E 100 23/15
Bo Johansson - Elsa Johansson Susanne Levin - Kristina Bengtsson 4 Ö-2 E 100 23/15
Karin Sjögren - Katarina Barnekow Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard 1NT N= 5 90 19/19
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Ester Schneider - Greta Schöön 2 N= 5 90 19/19
Sven Grahn - Per Svensson Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 2NT V-1 2 50 16/22
Eva Karlsson - Ulla Fischer Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving 3NT S-1 K -100 13/25
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 2NT S-1 D -100 13/25
Ulf Pernvi - Tommy Lööf Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3 S-2 E -200 6/32
Sonja Christensson - Sonja Lindblom Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 3 S-2 K -200 6/32
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 3NT N-2 7 -200 6/32
Grete Derand - Susanne Ramel Marianne Servin - Ulla Öberg 3NTD S-1 3 -200 6/32
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Willy Landgren - Bibi Jönsson 3 N-2 7 -200 6/32
Rutger Persson - Lennart Lindahl Jan Clementsson - Mats Andersson 3NTD S-2 3 -500 0/38