Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
Kkn5
1082
Ekn72
E96
#
E1098
kn
D963
8732
#
642
KD9754
108
K5
#
D73
E63
K54
Dkn104

Optimalt kontrakt: 3NT S= 400
 NT
N99679
S99679
Ö44744
V44744
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Clementsson - Mats Andersson Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving 3NT S= Kn 400 37/1
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT S= Kn 400 37/1
Grete Derand - Susanne Ramel Hans Ryning - Gösta Wiik 2NT S+1 8 150 34/4
Bo Johansson - Elsa Johansson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 N= K 140 32/6
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Klas Bellander - Mats Holm 3 N= K 110 30/8
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 2 V-2 9 100 28/10
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Rutger Persson - Lennart Lindahl 2 Ö-1 D 50 23/15
Gun Bellander - Hanna Lewandowski Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 2 Ö-1 D 50 23/15
Gunilla Wallin - Christian Söderlund Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 3 Ö-1 D 50 23/15
Sven Grahn - Per Svensson Karin Sjögren - Katarina Barnekow 2 Ö-1 D 50 23/15
Marianne Servin - Ulla Öberg Eva Karlsson - Ulla Fischer 3NT S-1 8 -50 13/25
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3NT S-1 8 -50 13/25
Ulf Pernvi - Tommy Lööf Jolanta Nilsson - Jan Nilsson 3 S-1 Kn -50 13/25
Sonja Christensson - Sonja Lindblom Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3 N-1 K -50 13/25
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 4 N-1 K -50 13/25
Susanne Levin - Kristina Bengtsson Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 3NT S-1 Kn -50 13/25
Willy Landgren - Bibi Jönsson Yngve Jarl - Birgitta Forsström 3 S-2 Kn -100 5/33
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 3 S-2 Kn -100 5/33
Birgit Hartman - Elsa Olsson Ester Schneider - Greta Schöön 2 Ö= D -110 2/36
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard 3NT S-4 Kn -200 0/38