Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
K103
kn65
Dkn92
Kkn8
#
8742
D9742
5
764
#
ED9
EK10
E874
952
#
kn65
83
K1063
ED103

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N58455
S58445
Ö55988
V55988
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Klas Bellander - Mats Holm Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 1NT N+1 E 120 38/0
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Eva Karlsson - Ulla Fischer 2 S+1 5 110 36/2
Sven Grahn - Per Svensson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 1 Ö-2 E 100 34/4
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 2 N= E 90 32/6
Bo Johansson - Elsa Johansson Gun Bellander - Hanna Lewandowski 3 Ö-1 10 50 30/8
Birgit Hartman - Elsa Olsson Willy Landgren - Bibi Jönsson 1NT Ö= 3 -90 28/10
Ulf Pernvi - Tommy Lööf Marianne Servin - Ulla Öberg 3 N-2 E -100 26/12
Grete Derand - Susanne Ramel Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 2 Ö= 5 -110 21/17
Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard Gunilla Wallin - Christian Söderlund 2 Ö= E -110 21/17
Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn Yngve Jarl - Birgitta Forsström 2 Ö= 3 -110 21/17
Ester Schneider - Greta Schöön Karin Sjögren - Katarina Barnekow 2 Ö= 3 -110 21/17
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1NT Ö+1 3 -120 16/22
Hans Ryning - Gösta Wiik Jan Clementsson - Mats Andersson 3 Ö= E -140 8/30
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 2 Ö+1 Kn -140 8/30
Rutger Persson - Lennart Lindahl Jolanta Nilsson - Jan Nilsson 2 Ö+1 6 -140 8/30
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 2 Ö+1 3 -140 8/30
Sonja Christensson - Sonja Lindblom Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 2 Ö+1 3 -140 8/30
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 2 Ö+1 3 -140 8/30
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Susanne Levin - Kristina Bengtsson 2 Ö+1 3 -140 8/30
Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT Ö= 3 -400 0/38