Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
kn1075
84
K762
kn85
?
ED84
10953
E3
KD7
?
63
Kkn6
kn954
10432
?
K92
ED72
D108
E96

Optimalt kontrakt: 2 S= 110
 NT
N67577
S67787
Ö76656
V66656
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Birgit Hartman - Elsa Olsson 2 V-3 6 150 37/1
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Gun Bellander - Hanna Lewandowski 1NT S+2 5 150 37/1
Willy Landgren - Bibi Jönsson Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 1NT S+1 10 120 33/5
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 1NT S+1 8 120 33/5
Sven Grahn - Per Svensson Gunilla Wallin - Christian Söderlund 3 Ö-2 2 100 30/8
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Marianne Servin - Ulla Öberg 1NT S= 3 90 28/10
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Eva Karlsson - Ulla Fischer 4 V-1 Kn 50 25/13
Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 2NT V-1 8 50 25/13
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 1NT S-1 4 -50 19/19
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Ulf Pernvi - Tommy Lööf 1NT S-1 5 -50 19/19
Susanne Levin - Kristina Bengtsson Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 2NT S-1 10 -50 19/19
Ester Schneider - Greta Schöön Bo Johansson - Elsa Johansson 2NT N-1 6 -50 19/19
Hans Ryning - Gösta Wiik Göran Nyqvist - Sten Sjöström 2 Ö= 2 -90 11/27
Rutger Persson - Lennart Lindahl Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 2 Ö= 2 -90 11/27
Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard Gerda Sevonius - Inger Malmroos 1NT V= 8 -90 11/27
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 1NT V= 10 -90 11/27
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Karin Sjögren - Katarina Barnekow 1NT S-2 K -100 6/32
Grete Derand - Susanne Ramel Klas Bellander - Mats Holm 2 V= 4 -110 4/34
Jolanta Nilsson - Jan Nilsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2NT V= 2 -120 2/36
Sonja Christensson - Sonja Lindblom Jan Clementsson - Mats Andersson 2 V+1 5 -140 0/38