Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
15/01 Onlinesvenskan Elitserien
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
E864
EK864
KD
kn10
#
kn753
1073
876
732
#
K10
Dkn92
kn105
9865
#
D92
5
E9432
EKD4

Optimalt kontrakt: 7 N= 1440
 NT
N1213111212
S1213101212
Ö10211
V10211
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Barbro Söderberg - Birgit Andersson 6NT N= 6 990 45/1
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 6NT S= 3 990 45/1
Anitha Lindgren - Marian Krook Jan Ahlkvist - Ulla Linse 3NT N+4 5 520 41/5
Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Nancy Thern - Tommy Lööf 3NT S+4 8 520 41/5
Kristi Meier - Per Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT S+3 7 490 26/20
Agneta Johansson - Nicolae Östner Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3NT S+3 3 490 26/20
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT S+3 3 490 26/20
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT S+3 7 490 26/20
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ove Jönsson - Thore Lindström 3NT S+3 8 490 26/20
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT S+3 3 490 26/20
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Lars G Svensson - Greger Jonsson 3NT S+3 7 490 26/20
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 3NT N+3 9 490 26/20
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Göran Olsson - Karin Eresund 3NT S+3 3 490 26/20
Jeanette Andersson - Johan Andersson Junot Delcomyn - Christina Leander 3NT S+3 6 490 26/20
Iwe Persson - Eva Olsberg Christer Ekberg - Max Elander 3NT S+3 3 490 26/20
Arne Dahlberg - Sverre Tengvall Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT S+3 7 490 26/20
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Jan Schneider - Ester Schneider 3NT S+3 3 490 26/20
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Britt Lindberg - Hans Antolin 3NT N+2 5 460 10/36
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3NT S+2 5 460 10/36
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT N+2 8 460 10/36
Gunlis Åberg - Ulf Pernvi Jan Öhman - Erwin Wilhelm 3NT S+1 3 430 6/40
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT N= 2 400 4/42
Mona Andersson - Birgitta Forsström Ulf Öjing - Lars Persson 3 N+2 Kn 200 2/44
Rolf Bergström - Christer Löfgren Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 N-1 9 -50 0/46