Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
D4
K109843
9
kn1062
#
32
E7
KDkn52
K953
#
kn865
kn2
E1063
D84
#
EK1097
D65
874
E7

Optimalt kontrakt: 5D Ö-2 300
 NT
N541096
S541096
Ö79246
V79246
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Nilsén - Irene Nilsén Britt Lindberg - Hans Antolin 4 N+1 5 650 44/2
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 N+1 E 650 44/2
Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Karin Sjögren - Louise Nordlindh 4 S+1 K 650 44/2
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 N= 8 620 39/7
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Christer Ekberg - Max Elander 4 N= 4 620 39/7
Nina Nilsson - Jane Brändemar Gunlis Åberg - Ulf Pernvi 5D V-3 9 500 36/10
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Sanna Clementsson - Sten Ahlgren 5D V-2 D 300 34/12
Gunilla Ljung - Gun Bellander Ove Jönsson - Thore Lindström 3 N+1 E 170 29/17
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Iwe Persson - Eva Olsberg 3 N+1 3 170 29/17
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Jeanette Andersson - Johan Andersson 3 N+1 2 170 29/17
Junot Delcomyn - Christina Leander Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 S+1 K 170 29/17
Kristi Meier - Per Nilsson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 5 V-3 4 150 24/22
Mona Andersson - Birgitta Forsström Lars G Svensson - Greger Jonsson 3 N= E 140 22/24
Arne Dahlberg - Sverre Tengvall Marianne Forsberg - Tor Holmberg 2 S= K 110 20/26
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 V-2 K 100 18/28
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 3 V-1 D 50 16/30
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 S-1 K -100 13/33
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3 S-1 E -100 13/33
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Ulf Öjing - Lars Persson 3 V= D -110 9/37
Jan Schneider - Ester Schneider Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3 V= D -110 9/37
Agneta Johansson - Nicolae Östner Rutger Persson - Claes Nilsson 2 V+2 Kn -130 3/43
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 V= D -130 3/43
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Jan Ahlkvist - Ulla Linse 4 V= 4 -130 3/43
Göran Olsson - Karin Eresund Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 2 V+2 4 -130 3/43