Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
kn865
987543

K72
#
EK94
E2
6542
984
#
103
KDkn
EKkn3
E1065
#
D72
106
D10987
Dkn3

Optimalt kontrakt: 4NT V= -430
 NT
N33643
S33643
Ö10107910
V10107910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristi Meier - Per Nilsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 6NT Ö-4 10 200 46/0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4D Ö-1 10 100 42/4
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 V-2 9 100 42/4
Lars G Svensson - Greger Jonsson Nancy Thern - Tommy Lööf 5 Ö-2 10 100 42/4
Anitha Lindgren - Marian Krook Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT Ö-1 3 50 38/8
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Agneta Johansson - Nicolae Östner 1NT Ö+2 10 -150 36/10
Gunlis Åberg - Ulf Pernvi Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3NT Ö= D -400 28/18
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Britt Lindberg - Hans Antolin 3NT Ö= 9 -400 28/18
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3NT Ö= 10 -400 28/18
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald 3NT Ö= 10 -400 28/18
Junot Delcomyn - Christina Leander Jan Schneider - Ester Schneider 3NT Ö= 9 -400 28/18
Jeanette Andersson - Johan Andersson Arne Dahlberg - Sverre Tengvall 3NT Ö= 10 -400 28/18
Ulf Öjing - Lars Persson Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 3NT Ö= 10 -400 28/18
Ove Jönsson - Thore Lindström Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö+1 10 -430 15/31
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3NT Ö+1 7 -430 15/31
Rutger Persson - Claes Nilsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT Ö+1 7 -430 15/31
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 3NT Ö+1 9 -430 15/31
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mona Andersson - Birgitta Forsström 3NT Ö+1 8 -430 15/31
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3NT Ö+1 7 -430 15/31
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Gunilla Ljung - Gun Bellander 3NT Ö+2 7 -460 4/42
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT Ö+2 10 -460 4/42
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT Ö+2 8 -460 4/42
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Iwe Persson - Eva Olsberg 3NT Ö+2 9 -460 4/42
Göran Olsson - Karin Eresund Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT Ö+2 7 -460 4/42