Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
ED95
K107
D105
1096
#
kn1062
kn9643
97
E2
#
3
D82
Kkn84
kn8543
#
K874
E5
E632
KD7

Optimalt kontrakt: 4NT N= 430
 NT
N8981010
S797109
Ö54533
V54533
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Ljung - Gun Bellander Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 S+1 6 450 45/1
Britt Lindberg - Hans Antolin Anitha Lindgren - Marian Krook 4 S+1 E 450 45/1
Gunlis Åberg - Ulf Pernvi Rutger Persson - Claes Nilsson 4 S= E 420 37/9
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 S= E 420 37/9
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 S= E 420 37/9
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Ulf Öjing - Lars Persson 4 S= E 420 37/9
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 S= E 420 37/9
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 N= 3 420 37/9
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT S= 4 400 29/17
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald 3NT S= Kn 400 29/17
Kristi Meier - Per Nilsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S-1 4 -50 17/29
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 S-1 E -50 17/29
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Jan Ahlkvist - Ulla Linse 4 S-1 6 -50 17/29
Ove Jönsson - Thore Lindström Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 S-1 E -50 17/29
Nancy Thern - Tommy Lööf Iwe Persson - Eva Olsberg 3NT S-1 4 -50 17/29
Christer Ekberg - Max Elander Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 4 S-1 2 -50 17/29
Junot Delcomyn - Christina Leander Arne Dahlberg - Sverre Tengvall 4 S-1 9 -50 17/29
Jeanette Andersson - Johan Andersson Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson 3NT S-1 6 -50 17/29
Jan Schneider - Ester Schneider Göran Olsson - Karin Eresund 3NT S-1 E -50 17/29
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 S-1 E -50 17/29
Rolf Bergström - Christer Löfgren Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT S-2 6 -100 5/41
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 S-2 E -100 5/41
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 4 S-3 9 -150 2/44
Agneta Johansson - Nicolae Östner Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 S-4 9 -200 0/46