Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
15/01 Onlinesvenskan Elitserien
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
kn763
E
E862
EDkn6
#
EK10
108765
K543
8
#
954
32
Dkn10
109543
#
D82
KDkn94
97
K72

Optimalt kontrakt: 3NT N= 600
 NT
N98889
S98889
Ö45434
V45454
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christer Ekberg - Max Elander Jan Schneider - Ester Schneider 3NT S+2 E 660 46/0
Gunlis Åberg - Ulf Pernvi Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT N+1 9 630 43/3
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Marianne Forsberg - Tor Holmberg 3NT N+1 4 630 43/3
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Gunilla Ljung - Gun Bellander 3NT N= D 600 32/14
Anitha Lindgren - Marian Krook Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3NT N= D 600 32/14
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT N= D 600 32/14
Björn Nilsén - Irene Nilsén Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N= D 600 32/14
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3NT N= 10 600 32/14
Britt Lindberg - Hans Antolin Agneta Johansson - Nicolae Östner 3NT N= D 600 32/14
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT N= 5 600 32/14
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald 3NT N= D 600 32/14
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Lars G Svensson - Greger Jonsson 3NT N= D 600 32/14
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1D V-2 E 300 22/24
Kristi Meier - Per Nilsson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 1NT N+2 D 150 17/29
Nina Nilsson - Jane Brändemar Rolf Bergström - Christer Löfgren 1NT S+2 3 150 17/29
Mona Andersson - Birgitta Forsström Jeanette Andersson - Johan Andersson 1NT N+2 D 150 17/29
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 2NT N+1 10 150 17/29
Nancy Thern - Tommy Lööf Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3NT N-1 10 -100 8/38
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Göran Olsson - Karin Eresund 3NT N-1 D -100 8/38
Ulf Öjing - Lars Persson Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson 3NT S-1 4 -100 8/38
Arne Dahlberg - Sverre Tengvall Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 3NT N-1 6 -100 8/38
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Iwe Persson - Eva Olsberg 3NT N-1 D -100 8/38
Ove Jönsson - Thore Lindström Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 S-2 E -200 2/44
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Jan Ahlkvist - Ulla Linse 5 N-3 D -300 0/46