Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
D7654
9
K32
ED54
#
982
8642
D86
973
#
Ekn3
EKkn5
Ekn4
K108
#
K10
D1073
10975
kn62

Optimalt kontrakt: 1NT Ö= -90
 NT
N77676
S76676
Ö66767
V66766
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristi Meier - Per Nilsson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 V-4 6 200 43/3
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Jan Ahlkvist - Ulla Linse 4 V-4 4 200 43/3
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 V-4 5 200 43/3
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Iwe Persson - Eva Olsberg 4 V-4 9 200 43/3
Nina Nilsson - Jane Brändemar Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 V-3 6 150 37/9
Arne Dahlberg - Sverre Tengvall Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 4 Ö-3 7 150 37/9
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1NT S+1 6 120 34/12
Christer Ekberg - Max Elander Jan Schneider - Ester Schneider 2 N+1 K 110 32/14
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2NT Ö-2 K 100 27/19
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Göran Olsson - Karin Eresund 3NT Ö-2 K 100 27/19
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald 3 V-2 5 100 27/19
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Marianne Forsberg - Tor Holmberg 2NT Ö-2 K 100 27/19
Gunlis Åberg - Ulf Pernvi Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2NT Ö-1 3 50 15/31
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Gunilla Ljung - Gun Bellander 2NT Ö-1 9 50 15/31
Björn Nilsén - Irene Nilsén Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 V-1 6 50 15/31
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2 Ö-1 K 50 15/31
Britt Lindberg - Hans Antolin Agneta Johansson - Nicolae Östner 2NT Ö-1 7 50 15/31
Nancy Thern - Tommy Lööf Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 2NT V-1 4 50 15/31
Mona Andersson - Birgitta Forsström Jeanette Andersson - Johan Andersson 2NT Ö-1 7 50 15/31
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 2NT Ö-1 3 50 15/31
Anitha Lindgren - Marian Krook Bengt Rylander - Terezia Lagerman 1NT S-1 2 -50 5/41
Ulf Öjing - Lars Persson Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson 2 N-1 E -50 5/41
Ove Jönsson - Thore Lindström Jan Öhman - Erwin Wilhelm 2NT Ö= 10 -120 2/44
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Rutger Persson - Claes Nilsson 2NT Ö+1 10 -150 0/46