Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-06

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.06

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
Ekn982
kn10
kn
EKDkn3
#
D75
932
K1043
652
#
K4
EK874
ED9652
#
1063
D65
87
109874

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N92285
S92285
Ö4111157
V4111157
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Lennart Lindahl Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 3 N-1 E -100 28/0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Gun Bellander - Klas Bellander 3 Ö+2 10 -150 23/5
Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 Ö+2 10 -150 23/5
Willy Landgren - Bibi Jönsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö+1 10 -150 23/5
Karin Sjögren - Åke Kjellkvist Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 Ö+2 6 -150 23/5
Grete Derand - Susanne Ramel Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3 Ö+1 5 -170 18/10
Hans Ryning - Gösta Wiik Britta-Lena Rundcrantz - Greta Schöön 3 Ö+2 6 -200 15/13
Elsa Olsson - Tommy Lööf Sanna Clementsson - Jan Clementsson 3 Ö+2 10 -200 15/13
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Göran Nyqvist - Sten Sjöström 5 Ö= 6 -400 10/18
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Östen Svantesson - Mats Holm 5 Ö= 7 -400 10/18
Örjan Söderlund - Viveka Engeström Gunilla Wallin - Christian Söderlund 5 Ö= 2 -400 10/18
Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg Agneta Johansson - Ulf Pernvi 4 Ö= 3 -420 6/22
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg 5D V= 10 -550 4/24
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Yngve Jarl - Birgitta Forsström 4D N-3 E -800 1/27
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Sven Grahn - Per Svensson 6D N-3 E -800 1/27