Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Syd giv
alla i zon
Dkn652
32
KD5
D97
E87
ED964
103
E32
10
Kkn75
9764
K1086
K943
108
Ekn82
kn54

Optimalt kontrakt: 4D S-2 -500
 NT
N36385
S36385
Ö971058
V971058
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Clementsson - Mats Andersson Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 N+1 7 140 44.0/0.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin 2 N= K 110 42.0/2.0
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 N-1 5 -100 37.0/7.0
Christer Ekberg - Max Elander Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 N-1 7 -100 37.0/7.0
Stig Unoson - Monica Wester Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3 N-1 K -100 37.0/7.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 N-1 5 -100 37.0/7.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Junot Delcomyn - Christina Leander 3 V= K -140 32.0/12.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Anitha Lindgren - Marian Krook 2 V+2 7 -170 24.0/20.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 V+1 2 -170 24.0/20.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Ester Schneider - Mona Berge 2 V+2 D -170 24.0/20.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 V+1 5 -170 24.0/20.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Lars G Svensson - Greger Jonsson 3 V+1 D -170 24.0/20.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Göran Olsson - Karin Eresund 3 V+1 K -170 24.0/20.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Hanna Lewandowski - Marek Drukier 3 V+1 D -170 24.0/20.0
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Marianne Andersson - Eva Landin 3 V+2 2 -200 13.0/31.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 N-2 5 -200 13.0/31.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 4 N-2 10 -200 13.0/31.0
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3 N-2 K -200 13.0/31.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3 V+3 D -230 8.0/36.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Britt Lindberg - Åke Lindström 4 V= D -620 3.0/41.0
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 4 V= K -620 3.0/41.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Håkan Myrhagen - Peter Moricz 4 V= 2 -620 3.0/41.0
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Einar Nilsson - Thore Lindström 4 V= D -620 3.0/41.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson     - -/24.1