Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Öst giv
Ö-V i zon
E854
kn
KD86
kn1076
Kkn63
EK742
1073
E
7
8653
Ekn54
KD84
D1092
D109
92
9532

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -620
 NT
N54254
S54254
Ö791078
V791079
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Jarming - Monica Lannerud Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö-1 Kn 100 43.0/1.0
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 4 V-1 6 100 43.0/1.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Einar Nilsson - Thore Lindström 3 V= 8 -140 40.0/4.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 V+1 K -170 38.0/6.0
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin 4 V= Kn -620 25.0/19.0
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Jan Clementsson - Mats Andersson 4 V= K -620 25.0/19.0
Christer Ekberg - Max Elander Marianne Andersson - Eva Landin 4 V= K -620 25.0/19.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 4 V= K -620 25.0/19.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 V= E -620 25.0/19.0
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Gerd Lindström - Goldy Ramklint 4 V= E -620 25.0/19.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Stig Unoson - Monica Wester 4 V= K -620 25.0/19.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 V= K -620 25.0/19.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 V= 7 -620 25.0/19.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Ester Schneider - Mona Berge 4 V= K -620 25.0/19.0
Håkan Myrhagen - Peter Moricz Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 V= Kn -620 25.0/19.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 V= E -620 25.0/19.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Anders Olsson - Sten Ahlgren 5 V= E -650 6.0/38.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 V+1 E -650 6.0/38.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 V+1 E -650 6.0/38.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Göran Olsson - Karin Eresund 4 V+1 4 -650 6.0/38.0
Junot Delcomyn - Christina Leander Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 4 V+1 Kn -650 6.0/38.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V+1 Kn -650 6.0/38.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Hanna Lewandowski - Marek Drukier 4 V+1 6 -650 6.0/38.0
Britt Lindberg - Åke Lindström     - -/28.5