Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Väst giv
ingen i zon
K97
63
ED976
K72
2
Dkn8542
4
Dkn863
ED4
9
K10832
E954
kn108653
EK107
kn5
10

Optimalt kontrakt: 4D N-1 -100
 NT
N37496
S36385
Ö106946
V106946
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Nancy Thern - Tommy Lööf Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 S= 2 420 44.0/0.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö-4 8 200 42.0/2.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Barbro Söderberg - Birgit Andersson 2 S+1 D 140 36.0/8.0
Marianne Andersson - Eva Landin Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 S= 4 140 36.0/8.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 3 N= 4 140 36.0/8.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 S= 4 140 36.0/8.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Göran Olsson - Karin Eresund 2 S+1 4 140 36.0/8.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Anders Olsson - Sten Ahlgren 5 Ö-2 K 100 29.0/15.0
Jan Clementsson - Mats Andersson Christer Ekberg - Max Elander 3 V-2 3 100 29.0/15.0
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg 4 S-1 4 -50 24.0/20.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 N-1 4 -50 24.0/20.0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Ester Schneider - Mona Berge 4 S-1 4 -50 24.0/20.0
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S-2 4 -100 14.0/30.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S-2 4 -100 14.0/30.0
Stig Unoson - Monica Wester Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3D S-1 4 -100 14.0/30.0
Junot Delcomyn - Christina Leander Einar Nilsson - Thore Lindström 4 S-2 4 -100 14.0/30.0
Lars G Svensson - Greger Jonsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 S-2 8 -100 14.0/30.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 4 S-2 4 -100 14.0/30.0
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 4 N-2 D -100 14.0/30.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Britt Lindberg - Åke Lindström 2NT Ö= Kn -120 6.0/38.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mona Andersson - Birgitta Forsström 2 V+2 3 -130 4.0/40.0
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 V= 9 -140 2.0/42.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Håkan Myrhagen - Peter Moricz 3 Ö+2 E -150 0.0/44.0
Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin     - 20.0/-