Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Öst giv
Ö-V i zon
Ekn3
75
ED106
E1085
D1085
643
972
742
7
KDkn92
kn853
K93
K9642
E108
K4
Dkn6

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N1199109
S1198109
Ö13422
V13422
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Myrhagen - Peter Moricz Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT S+2 9 460 44.0/0.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 S+1 9 450 40.0/4.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Göran Olsson - Karin Eresund 5 S= 2 450 40.0/4.0
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 S+1 7 450 40.0/4.0
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S= 3 420 32.0/12.0
Christer Ekberg - Max Elander Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 4 S= 2 420 32.0/12.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 S= 6 420 32.0/12.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 S= 6 420 32.0/12.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 S= 6 420 32.0/12.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Jan Clementsson - Mats Andersson 3NT S= 6 400 26.0/18.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Bengt Rylander - Terezia Lagerman 2 S+2 6 170 24.0/20.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin 2 S+1 3 140 22.0/22.0
Einar Nilsson - Thore Lindström Hanna Lewandowski - Marek Drukier 3 N+1 K 130 20.0/24.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Lars G Svensson - Greger Jonsson 2NT N= K 120 18.0/26.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT S-1 6 -50 10.0/34.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 S-1 6 -50 10.0/34.0
Stig Unoson - Monica Wester Britt Lindberg - Åke Lindström 4 S-1 9 -50 10.0/34.0
Marianne Andersson - Eva Landin Anitha Lindgren - Marian Krook 4 S-1 6 -50 10.0/34.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 4 S-1 6 -50 10.0/34.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ester Schneider - Mona Berge 4 S-1 6 -50 10.0/34.0
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Junot Delcomyn - Christina Leander 4 S-1 3 -50 10.0/34.0
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Barbro Söderberg - Birgit Andersson 6 S-2 2 -100 2.0/42.0
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT N-3 D -150 0.0/44.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström     - 17.9/-