Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Väst giv
alla i zon
E3
EKkn94
kn5432
10
kn964
52
KD6
K982
KD10872
D73
E87
kn
5
1086
109
ED76543

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N87944
S77944
Ö55497
V55497
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Olsson - Sten Ahlgren Stig Unoson - Monica Wester 4 N= Kn 620 44.0/0.0
Håkan Myrhagen - Peter Moricz Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 4D Ö-1 6 200 42.0/2.0
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 Ö-1 10 100 28.0/16.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Marianne Andersson - Eva Landin 4 Ö-1 10 100 28.0/16.0
Christer Ekberg - Max Elander Barbro Söderberg - Birgit Andersson 4 Ö-1 6 100 28.0/16.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 Ö-1 E 100 28.0/16.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 Ö-1 E 100 28.0/16.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Gerd Lindström - Goldy Ramklint 4 Ö-1 E 100 28.0/16.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 Ö-1 10 100 28.0/16.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 4 Ö-1 8 100 28.0/16.0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 3 Ö-1 3 100 28.0/16.0
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 Ö-1 6 100 28.0/16.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Göran Olsson - Karin Eresund 4 Ö-1 E 100 28.0/16.0
Lars G Svensson - Greger Jonsson Junot Delcomyn - Christina Leander 4 Ö-1 6 100 28.0/16.0
Ester Schneider - Mona Berge Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 Ö-1 10 100 28.0/16.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 4 N-1 K -100 12.0/32.0
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 N-1 Kn -100 12.0/32.0
Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin Anitha Lindgren - Marian Krook 4 N-1 E -100 12.0/32.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 Ö+1 E -140 7.0/37.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 Ö= E -140 7.0/37.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 Ö+1 E -170 4.0/40.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Nina Nilsson - Jane Brändemar 5 S-3 6 -300 1.0/43.0
Einar Nilsson - Thore Lindström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N-3 Kn -300 1.0/43.0
Jan Clementsson - Mats Andersson     - -/24.9