Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Syd giv
Ö-V i zon
kn854
103
9
KD10643
KD92
Dkn4
Kkn
E752
E107
EK8
E8742
kn9
63
97652
D10653
8

Optimalt kontrakt: 6NT V= -1440
 NT
N42211
S42211
Ö911101212
V911101212
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 6NT Ö-4 K 400 44.0/0.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Marianne Andersson - Eva Landin 6NT V-3 K 300 41.0/3.0
Håkan Myrhagen - Peter Moricz Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 6NT V-3 K 300 41.0/3.0
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 6NT V-2 K 200 34.0/10.0
Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin Anitha Lindgren - Marian Krook 6NT V-2 K 200 34.0/10.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Stig Unoson - Monica Wester 6NT V-2 K 200 34.0/10.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Nina Nilsson - Jane Brändemar 6NT V-2 K 200 34.0/10.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 6NT V-2 K 200 34.0/10.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 6NT Ö-1 5 100 25.0/19.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Göran Olsson - Karin Eresund 5NT V-1 K 100 25.0/19.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 5NT V-1 K 100 25.0/19.0
Lars G Svensson - Greger Jonsson Junot Delcomyn - Christina Leander 6NT V-1 K 100 25.0/19.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT V= K -600 17.0/27.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Gerd Lindström - Goldy Ramklint 3NT V= K -600 17.0/27.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT V= K -600 17.0/27.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 3NT V= K -600 17.0/27.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3NT V+1 3 -630 9.0/35.0
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3NT V+1 K -630 9.0/35.0
Ester Schneider - Mona Berge Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3NT Ö+1 5 -630 9.0/35.0
Einar Nilsson - Thore Lindström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V+1 K -630 9.0/35.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 5NT V= 10 -660 2.0/42.0
Christer Ekberg - Max Elander Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3NT V+2 6 -660 2.0/42.0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 3NT V+2 4 -660 2.0/42.0
Jan Clementsson - Mats Andersson     - -/24.9