Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Öst giv
N-S i zon
D10964
Dkn6
kn
EKD8
K2
EK87
D9654
kn3
73
103
EK732
10542
Ekn85
9542
108
976

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -130
 NT
N73685
S73685
Ö610748
V610748
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christer Ekberg - Max Elander Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 N= E 140 43.0/1.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 N= E 140 43.0/1.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1 N+1 10 110 40.0/4.0
Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 V-1 E 50 37.0/7.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Anita Olofsson - Ulf Schjånberg 5 V-1 E 50 37.0/7.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Barbro Söderberg - Birgit Andersson 4 N-1 E -100 31.0/13.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 N-1 E -100 31.0/13.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 N-1 E -100 31.0/13.0
Göran Olsson - Karin Eresund Lars Jarming - Monica Lannerud 4 N-1 E -100 31.0/13.0
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 V+1 E -110 26.0/18.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 V= K -130 17.0/27.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 V= K -130 17.0/27.0
Marianne Andersson - Eva Landin Stig Unoson - Monica Wester 3 V+1 K -130 17.0/27.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Einar Nilsson - Thore Lindström 4 V= E -130 17.0/27.0
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 V+1 E -130 17.0/27.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 3 V+1 E -130 17.0/27.0
Junot Delcomyn - Christina Leander Håkan Myrhagen - Peter Moricz 3 Ö+1 E -130 17.0/27.0
Lars G Svensson - Greger Jonsson Hanna Lewandowski - Marek Drukier 3 V+1 E -130 17.0/27.0
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V+2 E -150 8.0/36.0
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 S-2 2 -200 3.0/41.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Jan Clementsson - Mats Andersson 4 N-2 E -200 3.0/41.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4D N-1 E -200 3.0/41.0
Ester Schneider - Mona Berge Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 N-2 E -200 3.0/41.0
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson     - -/21.4