Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Öst giv
ingen i zon
kn10875
Ekn86
K
D72
D9
954
ED972
543
EK32
K102
854
E86
64
D73
kn1063
Kkn109

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N74674
S74674
Ö69668
V69668
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT V-3 5 150 44.0/0.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 1NT V-2 6 100 41.0/3.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 2NT Ö-2 10 100 41.0/3.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 1NT S= 2 90 38.0/6.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Barbro Söderberg - Birgit Andersson 2NT Ö-1 9 50 31.0/13.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Christer Ekberg - Max Elander 3 V-1 5 50 31.0/13.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Lars G Svensson - Greger Jonsson 1NT Ö-1 4 50 31.0/13.0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1NT Ö-1 6 50 31.0/13.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Bengt Rylander - Terezia Lagerman 1NT V-1 8 50 31.0/13.0
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 1NT Ö-1 6 50 31.0/13.0
Junot Delcomyn - Christina Leander Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 N-1 4 -50 24.0/20.0
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 1 Ö= 3 -70 22.0/22.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Jan Clementsson - Mats Andersson 1NT V= 2 -90 18.0/26.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Anita Olofsson - Ulf Schjånberg 1NT V= 8 -90 18.0/26.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Göran Olsson - Karin Eresund 1NT V= 6 -90 18.0/26.0
Stig Unoson - Monica Wester Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S-2 E -100 14.0/30.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Håkan Myrhagen - Peter Moricz 1NT V+1 7 -120 10.0/34.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1NT V+1 Kn -120 10.0/34.0
Ester Schneider - Mona Berge Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1NT V+1 6 -120 10.0/34.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Marianne Andersson - Eva Landin 2 N-3 K -150 5.0/39.0
Einar Nilsson - Thore Lindström Lars Jarming - Monica Lannerud 2NT Ö+1 Kn -150 5.0/39.0
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin 1NT V+3 7 -180 2.0/42.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö+1 Kn -430 0.0/44.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman     - 28.2/-