Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.09.04

Nord giv
Ö-V i zon
7
E8
EKkn432
10532
kn3
Dkn1062
1086
ED4
EKD10
95
D5
kn9876
986542
K743
97
K

Optimalt kontrakt: 2 N= 90
 NT
N48774
S48774
Ö84655
V84655
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Bergström - Christer Löfgren Kent Hermansson - Mats Andersson 3D N= 470 48.0/0.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Carl-Eric Rönnemyr - Monica Wilhelmsson 3 Ö-4 400 46.0/2.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Ingela Jönsson - Ulla Öberg 3 V-2 200 43.0/5.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Christer Ekberg - Max Elander 3 V-2 200 43.0/5.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Gun Bellander - Bertil Hansson 4 N= 130 40.0/8.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 N= 110 34.0/14.0
Stig Unoson - Calle Erlandsson Bo Hedberg - Eva Olsberg 3 N= 110 34.0/14.0
Monica Pettersson - Karin Bryder Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3 N= 110 34.0/14.0
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Monica Lessing - Judit Derzsi-Jalgard 2 N+1 110 34.0/14.0
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing 3 N= 110 34.0/14.0
Inger Malmroos - Britta-Lena Rundcrantz Ingegerd Jeppsson - Ove Jönsson 3 Ö-1 100 26.0/22.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Inga Derving - Ulla Nilborn 2 V-1 100 26.0/22.0
Hanna Söderberg - Marianne Falck Junot Delcomyn - Christina Leander 2 V-1 100 26.0/22.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Sten Ahlgren - Magnus Friberg 2 N= 90 21.0/27.0
Thore Lindström - Maj-Britt Nordberg Karin Eresund - Göran Olsson 2 N= 90 21.0/27.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Cecilia Ericsson - Ildiko Lang 2 S-1 -50 16.0/32.0
Alf Pihl - Rolf Sjödahl Bodil Wikström - Lars G Svensson 3 N-1 -50 16.0/32.0
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 N-1 -50 16.0/32.0
Peter Gati - Lotta Lundberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 N-2 -100 7.0/41.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Kristi Meier - Per Nilsson 4 N-2 -100 7.0/41.0
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Klas Bellander - Mikael Björkman 3 S-2 -100 7.0/41.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Per Boberg - Kerstin Boberg 3 N-2 -100 7.0/41.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg 3 S-2 -100 7.0/41.0
Camilla Kellerman - Karen Nielsen Jan Schneider - Ester Schneider 3 N-2 -100 7.0/41.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 V= -110 0.0/48.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar   - -/26.3