Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.09.04

Syd giv
alla i zon
E542
D1082
E1076
2
kn8
kn964
KD985
98
K1093
EK73
43
K103
D76
5
kn2
EDkn7654

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N96688
S96678
Ö46755
V46755
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Inger Malmroos - Britta-Lena Rundcrantz 4D Ö-3 800 48.0/0.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Peter Gati - Lotta Lundberg 3NT Ö-6 600 45.0/3.0
Ingela Jönsson - Ulla Öberg Bo Hedberg - Eva Olsberg 3NT N= 600 45.0/3.0
Kent Hermansson - Mats Andersson Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3 Ö-3 300 42.0/6.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Monica Pettersson - Karin Bryder 3 V-2 200 40.0/8.0
Klas Bellander - Mikael Björkman Sten Ahlgren - Magnus Friberg 3 S+1 130 35.0/13.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Monica Lessing - Judit Derzsi-Jalgard 3 S+1 130 35.0/13.0
Jan Schneider - Ester Schneider Per Boberg - Kerstin Boberg 3 S+1 130 35.0/13.0
Karin Eresund - Göran Olsson Junot Delcomyn - Christina Leander 3 S+1 130 35.0/13.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Bodil Wikström - Lars G Svensson 3 S= 110 21.0/27.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Cecilia Ericsson - Ildiko Lang 3 S= 110 21.0/27.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 S= 110 21.0/27.0
Alf Pihl - Rolf Sjödahl Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 S= 110 21.0/27.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 S= 110 21.0/27.0
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Hanna Söderberg - Marianne Falck 3 S= 110 21.0/27.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Inga Derving - Ulla Nilborn 3 S= 110 21.0/27.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Gerd Lindström - Goldy Ramklint 3 S= 110 21.0/27.0
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing 3 S= 110 21.0/27.0
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Carl-Eric Rönnemyr - Monica Wilhelmsson 3 S= 110 21.0/27.0
Kristi Meier - Per Nilsson Stig Unoson - Calle Erlandsson 3 S-1 -100 8.0/40.0
Christer Ekberg - Max Elander Britt Lindberg - Åke Lindström 3 S-1 -100 8.0/40.0
Thore Lindström - Maj-Britt Nordberg Camilla Kellerman - Karen Nielsen 3 N-1 -100 8.0/40.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 2 Ö= -110 4.0/44.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 3 S-2 -200 2.0/46.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Gun Bellander - Bertil Hansson 4D S-2 -500 0.0/48.0
Ingegerd Jeppsson - Ove Jönsson   - -/21.3