Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.09.04

Nord giv
N-S i zon
7532
ED986
ED6
7
KDkn10
103
kn1093
Ekn8
E84
K7542
K5
1063
96
kn
8742
KD9542

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N65545
S65545
Ö67888
V67888
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Peter Gati - Lotta Lundberg 2 Ö-2 100 45.9/2.1
Gun Bellander - Bertil Hansson Camilla Kellerman - Karen Nielsen 2NT V-2 100 45.9/2.1
Jan Schneider - Ester Schneider Christer Ekberg - Max Elander 2 Ö-2 100 45.9/2.1
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 V-1 50 39.6/8.4
Bo Hedberg - Eva Olsberg Ingegerd Jeppsson - Ove Jönsson 3 V-1 50 39.6/8.4
Mona Andersson - Birgitta Forsström Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 2 V-1 50 39.6/8.4
Klas Bellander - Mikael Björkman Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1NT Ö= -90 35.5/12.5
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2 N-1 -100 31.3/16.7
Britt Lindberg - Åke Lindström Hanna Söderberg - Marianne Falck 1NT S-1 -100 31.3/16.7
Junot Delcomyn - Christina Leander Carl-Eric Rönnemyr - Monica Wilhelmsson 1NT S-1 -100 31.3/16.7
Inger Malmroos - Britta-Lena Rundcrantz Stig Unoson - Calle Erlandsson 2 V= -110 27.1/20.9
Bodil Mörnstad - Carin Millar Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT Ö+1 -120 24.0/24.0
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2NT V= -120 24.0/24.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Kent Hermansson - Mats Andersson 2 V+1 -140 19.8/28.2
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing Thore Lindström - Maj-Britt Nordberg 2 Ö+1 -140 19.8/28.2
Cecilia Ericsson - Ildiko Lang Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 2D N-1 -200 11.5/36.5
Göran Nyqvist - Peter Perulf Sten Ahlgren - Magnus Friberg 2 N-2 -200 11.5/36.5
Kristi Meier - Per Nilsson Bodil Wikström - Lars G Svensson 2 N-2 -200 11.5/36.5
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Monica Lessing - Judit Derzsi-Jalgard 1NT S-2 -200 11.5/36.5
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 N-2 -200 11.5/36.5
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Karin Eresund - Göran Olsson 1NT S-2 -200 11.5/36.5
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Per Boberg - Kerstin Boberg 2 N-3 -300 3.2/44.8
Agneta Johansson - Lars Svensson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 2 N-3 -300 3.2/44.8
Inga Derving - Ulla Nilborn Monica Pettersson - Karin Bryder 2D N-5 -1400 0.0/48.0
Ingela Jönsson - Ulla Öberg   - -/18.9
Alf Pihl - Rolf Sjödahl Jan Öhman - Erwin Wilhelm   A+ 28.8/28.8