Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.09.04

Nord giv
ingen i zon
10864
8
D1062
kn432
32
KDkn3
EK4
E865
EDkn95
9754
53
97
K7
E1062
kn987
KD10

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N67344
S68344
Ö751089
V751089
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Sten Ahlgren - Magnus Friberg Inger Malmroos - Britta-Lena Rundcrantz 1NT V-3 150 46.0/2.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ingegerd Jeppsson - Ove Jönsson 3NT V-3 150 46.0/2.0
Alf Pihl - Rolf Sjödahl Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 3NT V-3 150 46.0/2.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Ingela Jönsson - Ulla Öberg 3NT V-2 100 41.0/7.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 V-2 100 41.0/7.0
Bodil Wikström - Lars G Svensson Cecilia Ericsson - Ildiko Lang 3NT V-1 50 35.0/13.0
Klas Bellander - Mikael Björkman Peter Gati - Lotta Lundberg 2 V-1 50 35.0/13.0
Stig Unoson - Calle Erlandsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 V-1 50 35.0/13.0
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Camilla Kellerman - Karen Nielsen 2 V-1 50 35.0/13.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Ulla Wästberg - Hans Wästberg 1NT N-1 -50 30.0/18.0
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg 2 V= -110 25.0/23.0
Monica Pettersson - Karin Bryder Carl-Eric Rönnemyr - Monica Wilhelmsson 2 V= -110 25.0/23.0
Junot Delcomyn - Christina Leander Christer Ekberg - Max Elander 2 V= -110 25.0/23.0
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 Ö= -110 25.0/23.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Kristi Meier - Per Nilsson 1NT V+1 -120 17.0/31.0
Bo Hedberg - Eva Olsberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2NT V= -120 17.0/31.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Karin Eresund - Göran Olsson 1NT V+1 -120 17.0/31.0
Thore Lindström - Maj-Britt Nordberg Gerd Lindström - Goldy Ramklint 1NT V+1 -120 17.0/31.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Kent Hermansson - Mats Andersson 2 V+1 -140 9.0/39.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Britt Lindberg - Åke Lindström 2 V+1 -140 9.0/39.0
Monica Lessing - Judit Derzsi-Jalgard Gun Bellander - Bertil Hansson 2 Ö+1 -140 9.0/39.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 2 V+1 -140 9.0/39.0
Jan Schneider - Ester Schneider Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 2NT V+1 -150 4.0/44.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Inga Derving - Ulla Nilborn 3 V+1 -170 2.0/46.0
Hanna Söderberg - Marianne Falck Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT V= -400 0.0/48.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm   - -/28.7