Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.09.04

Väst giv
N-S i zon
kn98
kn63
54
107642
K2
KD9542
E92
K3
6543
8
Dkn1083
E85
ED107
E107
K76
Dkn9

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N62354
S62355
Ö710977
V710977
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ingegerd Jeppsson - Ove Jönsson 3D V-3 500 48.0/0.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing 2NT S-1 -100 46.0/2.0
Alf Pihl - Rolf Sjödahl Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 2 V= -110 42.0/6.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Agneta Johansson - Lars Svensson 2 V= -110 42.0/6.0
Junot Delcomyn - Christina Leander Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 V= -110 42.0/6.0
Peter Gati - Lotta Lundberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 2NT Ö= -120 38.0/10.0
Sten Ahlgren - Magnus Friberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 V+1 -140 28.0/20.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Cecilia Ericsson - Ildiko Lang 2 V+1 -140 28.0/20.0
Stig Unoson - Calle Erlandsson Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V= -140 28.0/20.0
Ingela Jönsson - Ulla Öberg Klas Bellander - Mikael Björkman 3 V= -140 28.0/20.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Gun Bellander - Bertil Hansson 2 V+1 -140 28.0/20.0
Carl-Eric Rönnemyr - Monica Wilhelmsson Christer Ekberg - Max Elander 2 V+1 -140 28.0/20.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Camilla Kellerman - Karen Nielsen 2 V+1 -140 28.0/20.0
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 2 V+1 -140 28.0/20.0
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Gerd Lindström - Goldy Ramklint 3 V= -140 28.0/20.0
Inger Malmroos - Britta-Lena Rundcrantz Bodil Wikström - Lars G Svensson 3 V+1 -170 15.0/33.0
Monica Pettersson - Karin Bryder Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3 V+1 -170 15.0/33.0
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Inga Derving - Ulla Nilborn 3 V+1 -170 15.0/33.0
Hanna Söderberg - Marianne Falck Thore Lindström - Maj-Britt Nordberg 3 V+1 -170 15.0/33.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 2 V+3 -200 9.0/39.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Monica Lessing - Judit Derzsi-Jalgard 2 V+3 -200 9.0/39.0
Kristi Meier - Per Nilsson Kent Hermansson - Mats Andersson 2 V+4 -230 5.0/43.0
Karin Eresund - Göran Olsson Jan Schneider - Ester Schneider 3 V+3 -230 5.0/43.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bodil Mörnstad - Carin Millar 2NT S-3 -300 2.0/46.0
Bo Hedberg - Eva Olsberg Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 V= -420 0.0/48.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg   - -/22.1