Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-08-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-08-11

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.08.11

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
E10864
K86
E
kn965
#
kn932
107
kn9843
74
#
75
EDkn52
D105
D83
#
KD
943
K762
EK102

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N1179109
S106798
Ö26434
V26434
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Elin Sahlin - Margareta Plym Ing-Britt Bengtsson - Ulla Öberg 3NT N+2 5 460 32.0/0.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 N+1 E 450 29.0/3.0
Margareta Malmhagen - Mona Berge Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 N+1 E 450 29.0/3.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 4 S= 9 420 26.0/6.0
Barbro Jönsson - Yvonne Möller Birgitta Forsström - Yngve Jarl 2 N+2 D 170 24.0/8.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Bo Hedberg - Gunilla Jönsson 2 S+1 3 140 22.0/10.0
Gunlis Åberg - Peter Gati Gun Bellander - Ebon Agvard 2NT S= 10 120 20.0/12.0
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren 3 S= 10 110 18.0/14.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 4 N-1 E -50 11.0/21.0
Eva Olsberg - Mona Andersson Britt Lindberg - Elsie Hägg 4 S-1 7 -50 11.0/21.0
Ingegärd Espelund - Ellen Lundin Monica Lessing - Birgit Larsson 3NT S-1 10 -50 11.0/21.0
Ulla Borgström - Yngve Bengtsson Lennart Andersson - Teddy Wald 3NT S-1 2 -50 11.0/21.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Monica Gilhorn - Anita Martinsson 3NT N-1 Kn -50 11.0/21.0
Rolf Jönsson - Hans Ryning Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT S-1 3 -50 11.0/21.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Ingrid Modén-Öberg - Monica Lannerud 3NT S-2 3 -100 3.0/29.0
Peter Moricz - Mats Andersson Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 4 S-2 10 -100 3.0/29.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Fredrik Jarlvik - Siv Jarlvik 3NT S-3 10 -150 0.0/32.0