Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-08-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-08-11

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.08.11

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
E103
1062
EKD73
K10
#
6
K943
98654
875
#
K754
Dkn85

EDkn96
#
Dkn982
E7
kn102
432

Optimalt kontrakt: 4 V= -130
 NT
N38387
S38387
Ö103933
V103933
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Malmhagen - Mona Berge Willy Landgren - Bibi Jönsson 4D N= E 590 32.0/0.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Gunlis Åberg - Peter Gati 3NT N= 9 400 30.0/2.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Fredrik Jarlvik - Siv Jarlvik 3D V-2 E 300 28.0/4.0
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 N+3 E 200 26.0/6.0
Britt Lindberg - Elsie Hägg Jan Öhman - Erwin Wilhelm 2 S+1 3 140 24.0/8.0
Bo Hedberg - Gunilla Jönsson Elin Sahlin - Margareta Plym 2 S= 5 110 21.0/11.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Ing-Britt Bengtsson - Ulla Öberg 2 S= 5 110 21.0/11.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Ingrid Modén-Öberg - Monica Lannerud 2 V-2 E 100 17.0/15.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Lennart Andersson - Teddy Wald 2 V-2 K 100 17.0/15.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Peter Moricz - Mats Andersson 2 S-1 8 -50 11.0/21.0
Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2 S-1 8 -50 11.0/21.0
Monica Lessing - Birgit Larsson Ulla Borgström - Yngve Bengtsson 4 S-1 3 -50 11.0/21.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Barbro Jönsson - Yvonne Möller 4 N-1 E -50 11.0/21.0
Eva Olsberg - Mona Andersson Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 4D N-1 D -100 6.0/26.0
Birgitta Forsström - Yngve Jarl Ingegärd Espelund - Ellen Lundin 3 V+1 E -130 4.0/28.0
Rolf Jönsson - Hans Ryning Monica Gilhorn - Anita Martinsson 4 S-3 8 -150 2.0/30.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Gun Bellander - Ebon Agvard 4D S-3 4 -500 0.0/32.0