Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2014-07-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2014-07-23

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.23

Öst giv
Ö-V i zon
86
10976
D6
E10643
9543
kn543
K3
kn87
KDkn10
EK
kn7542
D5
E72
D82
E1098
K92

Optimalt kontrakt: 3D S-1 -100
 NT
N86756
S86756
Ö47686
V47686
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Sjödahl - Magnus Friberg Lisa Engström - Sonja Christensson 4 Ö-2 E 200 42/2
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Mona Andersson - Ulla Öberg 3D Ö-1 2 200 42/2
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Christina Kronlund - Thomas Ålander 2 V-2 6 200 42/2
Ove Jönsson - Thore Lindström Karen Nielsen - Camilla Kellerman 1 Ö-1 2 100 36/8
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Gerda Sevonius - Ulla Nilborn 1 Ö-1 2 100 36/8
Stig Unoson - Calle Erlandsson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 1 Ö-1 2 100 36/8
Britt Lindberg - Åke Lindström Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck 1NT N-1 D -50 30/14
Göran Nyqvist - Peter Perulf Britta-Lena Rundcrantz - Inger Malmroos 3 N-1 E -50 30/14
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 N-1 K -50 30/14
Anders Olsson - Sten Ahlgren Nina Nilsson - Jane Brändemar 1 Ö= 2 -70 24/20
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Rutger Persson - Claes Nilsson 1 Ö= 2 -70 24/20
Kent Bengtsson - Pyttsi Flodqvist Per Almqvist - Jan-Erik Olsson 1 Ö= 2 -70 24/20
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg 1NT Ö= 8 -90 20/24
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Jan Schneider - Ester Schneider 2 N-2 K -100 17/27
Willy Landgren - Bibi Jönsson Göran Olsson - Karin Eresund 3 N-2 K -100 17/27
Agneta Johansson - Lars Svensson Ebon Agvard - Kuno Wahlgren 2 Ö= 8 -110 14/30
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ulla Wästberg - Hans Wästberg 1NT Ö+1 2 -120 11/33
Christer Ekberg - Max Elander Junot Delcomyn - Christina Leander 1NT Ö+1 10 -120 11/33
Ingrid Modén-Öberg - Barbro Jönnson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö+1 2 -140 7/37
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard 3 Ö= 2 -140 7/37
Cornelia Tiller - Lennart Lindahl Peter Moricz - Per-Olof Olsson 2 S-3 3 -150 2/42
Lars G Svensson - Greger Jonsson Irma Svensson - Ruth Gustavsson 3 N-3 K -150 2/42
Birgitta Mörnstam - Lars V Andersson Hanna Lewandowski - Marek Drukier 1NT Ö+2 8 -150 2/42