Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2014-07-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2014-07-23

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.23

Öst giv
N-S i zon
K1098
K2
K632
865
E
87543
kn8
EKD32
Dkn3
D10
ED954
kn94
76542
Ekn96
107
107

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -400
 NT
N22464
S22464
Ö1010869
V1010869
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christer Ekberg - Max Elander Per Almqvist - Jan-Erik Olsson 5 V-2 8 100 43/1
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Agneta Johansson - Lars Svensson 5 Ö-2 7 100 43/1
Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2 V+1 9 -110 39/5
Jan Schneider - Ester Schneider Christina Kronlund - Thomas Ålander 2 V+1 8 -110 39/5
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Ulla Wästberg - Hans Wästberg 2 Ö+2 10 -130 35/9
Stig Unoson - Calle Erlandsson Lars G Svensson - Greger Jonsson 3 V+1 10 -130 35/9
Karen Nielsen - Camilla Kellerman Rutger Persson - Claes Nilsson 2 V+1 10 -140 32/12
Cornelia Tiller - Lennart Lindahl Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 2 Ö+3 5 -150 30/14
Ingrid Modén-Öberg - Barbro Jönnson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT Ö= 10 -400 24/20
Gerda Sevonius - Ulla Nilborn Ebon Agvard - Kuno Wahlgren 3NT Ö= 8 -400 24/20
Göran Olsson - Karin Eresund Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3NT Ö= 2 -400 24/20
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 3NT Ö= 2 -400 24/20
Irma Svensson - Ruth Gustavsson Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT Ö= 7 -400 24/20
Rolf Sjödahl - Magnus Friberg Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT Ö+1 7 -430 13/31
Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg 3NT Ö+1 6 -430 13/31
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Britta-Lena Rundcrantz - Inger Malmroos 3NT Ö+1 4 -430 13/31
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Hanna Lewandowski - Marek Drukier 3NT Ö+1 7 -430 13/31
Junot Delcomyn - Christina Leander Kent Bengtsson - Pyttsi Flodqvist 3NT Ö+1 2 -430 13/31
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Birgitta Mörnstam - Lars V Andersson 3NT Ö+1 4 -430 13/31
Mona Andersson - Ulla Öberg Peter Moricz - Per-Olof Olsson 3NT Ö+2 7 -460 4/40
Ove Jönsson - Thore Lindström Mats Andersson - Claudia Sjöberg 3NT Ö+2 7 -460 4/40
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT Ö+2 4 -460 4/40
Lisa Engström - Sonja Christensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT Ö+3 4 -490 0/44