Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 scratch 2014-07-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 scratch 2014-07-14

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.14

Väst giv
ingen i zon
Dkn1074
1084
K3
D85
3
K9532
98542
63
K9652
ED76
76
K2
E8
kn
EDkn10
Ekn10974

Optimalt kontrakt: 6 N= 920
 NT
N127598
S127598
Ö16741
V05741
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos 3NT N+3 6 490 45/1
Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson 3NT N+3 7 490 45/1
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5 S+2 3 440 42/4
Ulla Öberg - Mona Andersson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 5 S+1 3 420 39/7
Anita Olofsson - Monica Wester Mats Andersson - Claudia Sjöberg 5 S+1 3 420 39/7
Bo Hedberg - Thore Lindström Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 5 S= 3 400 36/10
Ann-Cecil Olsson - Eva Karlsson Göran Öhrn - Stig Persson 3 S+4 3 190 30/16
Bertil Hansson - Stig Unoson Monica Gilhorn - Anita Martinsson 2 S+5 3 190 30/16
Lars Jarming - Monica Lannerud Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 S+3 3 190 30/16
Bertil Cohen - Jörgen Cohen Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 N+3 3 190 30/16
Östen Svantesson - Mats Holm Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 3 S+4 2 190 30/16
Ulla Barkeman - Lena Stålbrink Agneta Johansson - Lena Jeppsson 4 S+2 3 170 23/23
Birgit Hartman - Elsa Olsson Christina Kronlund - Thomas Ålander 2 S+4 3 170 23/23
Kristi Meier - Per Nilsson Bengt Brynell - Åke Hansson 3 S+2 3 150 20/26
Rutger Persson - Lennart Lindahl Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn 4 S= K 130 16/30
Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson Sverker Sköld - Berit Ahlquist 3 S+1 3 130 16/30
Goldy Ramklint - Gerd Lindström Ester Schneider - Pyttsi Flodqvist 2 S+2 3 130 16/30
Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren Yngve Jarl - Elsie Hägg 3 Ö-2 Kn 100 12/34
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Monica Lessing - Birgit Larsson 3 Ö-1 E 50 10/36
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Gunilla Oredsson - Eva Karlsson 5 S-1 K -50 6/40
Olle Persson - Jan Clementsson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 3NT N-1 5 -50 6/40
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Margareta Malmhagen - Ingrid Ehrstedt 3NT S-1 6 -50 6/40
Gun Bellander - Ebon Agvard Jan Schneider - Hans-Göran Olsson 4 S-2 E -100 2/44
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Iréne Carlsson - Rasma Svensson 2 Ö= E -110 0/46